Viru hotellis etendub Eesti kabareeajalugu

Viru hotell.

FOTO: Toomas Huik

Merineitsi restoran alustab kabareehooaega 10. oktoobril esietendusega. Starlight Cabaret’ toob esmakordselt lavale dokumentaalrevüü Eesti meelelahutusmaailma suurkujust Kalju Saarekesest ja tema aja estraadimaailmast.

Kalju Saareke on Eesti professionaalse varieteetantsu üks loojatest ning kõige kauaaegsem ja visam viljeleja. Etenduses heidetakse pilk tema kirevale elutööle Eesti meelelahutusmaailma kujundamisel, taasluuakse ajastu atmosfäär, sündmused ja menukamad numbrid ning kohtutakse Eesti estraadiajaloo staaridega.

«Estraadil ja varietees kasvatas-õpetas Saareke palju huvitavaid tantsijaisiksusi, lavastas hulga menukaid estraaditantse ja meeldejäävaid varieteekavu,» ütles etenduse lavastaja Kristjan Kurm. «Seekordne revüüšõu on kummardus Eesti meelelahutusmaailma grand old man´ile ning meeldetuletus, kus on tänase põlvkonna juured.»

Show&Dinner restoran Merineitsi lavaline ja kulinaarne šõuprogramm on üles ehitatud tervikliku kabareeõhtuna. Menüü autor on restorani juht ja peakokk Margus Tammpere.

Kabareeõhtu kontseptsioon, lavastuse idee, stsenaarium ja lavastus Kristjan Kurm, lavastuse kostüümid, tantsuseaded ja koreograafia Elo Unt, kabareeõhtu menüü ja teenindus Margus Tammpere, solistid Irina Haak ja Bert Pringi või Kalle Sepp.

Tagasi üles