Randjärv: Leinatamme kohusetunne ja pühendumus on kõigile eeskujuks

Karin Kangro
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Laine Randjärv
Laine Randjärv Foto: Sille Annuk / Postimees

Reformierakonda kuuluva riigikogu aseesimehe Laine Randjärve sõnul on eile õhtul lahkunud kolleegi Tarmo Leinatamme kohusetunne, järjekindlus ning pühendumus südamelähedastele teemadele olnud eeskujuks nii fraktsiooni liikmetele kui kõigile teistele, kellega ta tegi koostööd.

Randjärve sõnul oli Leinatamm tore kaaslane ja nutikas kolleeg, kes oskas olulistele ja inimesi puudutavatele teemadele tähelepanu juhtida ebatavalisest, loomingulisest vaatenurgast. «Muusikuna oli tal tundlik kuulmine ka ühiskonna valupunktide suhtes, dirigendina suurepärane oskus häälestada kuulajaid ühele lainele. Huumoriga, vahest valusalt, aga alati otsekoheselt ja ausalt,» ütles ta erakonna teatel.

Randjärve sõnul tõi Leinatamme avatus, julgus käsitleda probleemseid teemasid ja mure kaaskondlaste pärast avalikkuse ette ka väga isikliku teema – meeste tervise küsimuse. «Oma kurbadele kogemustele toetudes kutsus ta missioonitundlikult mehi üles oma tervist jälgima,» meenutas Randjärv.

Ta lisas, et Leinatamme energia ja karisma on kõiki rikastanud. «Me jääme temast puudust tundma,» ütles Randjärv.

Leinatamme mälestasid täna hommikul mälestusseisakuga nii Reformierakonna fraktsioon kui riigikogu täiskogu. Parlamendi istungisaalis süüdati tema mälestuseks küünal ning riigikogu hoones avati kaastunderaamat.

Tagasi üles