iDeal kampaania

ERR.ee: rahvusooperi kärped vähendavad uuslavastuste hulka

Здание оперного театра в Таллинне.

FOTO: Peeter Langovits

Rahvusooper Estonia eelarve kärped ning personali koondamine tähendab teatrikülastajale vähem uuslavastusi ning kogu teatri arengu löögi alla panemist.

Estonia alustab oma hooaega rusutud meeleolus: ooperiteatri tänavust eelarvet vähendati üle kolme miljoni krooni ja tuleva aasta eelarves laiutab 9,7 miljoni kroonine auk. Koondamisteate on juba saanud mitukümmend inimest ja Estonia juhtide sõnul on piir käes, vahendasid ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

Kevadest alates on rahvusooper koondanud 60 ametikohta, reaalselt lahkuda tuleb uuest aastast siiski 34 estoonlasel, sest ülejäänud kohad olid seni täitmata.

«Vaataja jaoks tähendab see eelkõige vähemat arvu uuslavastusi, mis tähendab, et kui teatrikülastaja on võtnud endale plaani kõik uuslavastused ära vaadata, siis ei ole tal rahvusooperi majja nii tihti asja, kui tal seni on olnud,» ütles rahvusooperi peadirektor Paul Himma.

Ta rõhutas, et vaja on planeerida juba järgmisi hooaegu, kuid teatri areng rahvusooperina on löögi all.

Teatrist öeldi, et piletihinna tõus on mõeldav alles järgmisel hooajal, sest osa inimesi on piletid eelmüügist kaugele ette ära ostnud.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles