T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vaata: nemad on auhinna Kultuuri Tegu nominendid

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Foto: Postimees

Eesti Kultuuri Koja poolt ja kultuuriministeeriumi toel ellu kutsutud aasta-auhinna Kultuuri Tegu eesmärk on tunnustada meie seas tegutsevaid inimesi ja kooslusi, kelle ettevõtmised on teisi inspireerivad, tulevikku vaatavad ning mis seni ei ole veel laia avalikkuse ees väärilist tähelepanu leidnud.

Eesti Kultuuri Koja eestseisus koos kultuuriministeeriumi esindajaga valis 65 kandidaadi seast viis nominenti aasta – auhinnale Kultuuri Tegu. Lõpliku auhinnasaaja valib Kultuuri Koja liikmeskond hääletades.

Auhind antakse üle Kultuuri Koja visioonikonverentsil «Mis on kultuuri väärtus?» 21. novembril Haapsalu Kultuurikeskuses.

Kultuuri Tegu on auhind, mis hõlmab sõna-, mõtte-, kunsti- või erinevaid kunste ühendavaid kultuuriprojekte ning vastab järgmistele kriteeriumitele:
hoiab ja tugevdab Eesti Vabariigi kultuuri sisemist jõudu, kõnetab ühiskonda on seotud kultuuri ja loominguga;
panustab avalikkuses toimuvasse arutelukultuuri, aitab väärtustada ja soodustab loomingulise õhkkonna säilimist Eesti ühiskonna meelelaadi olulise osana.

Kultuuri Koja tegevjuhi Jana Karilaiu sõnul oli konkursi sõel tihe ja üheväärselt kaalukaid projekte palju. Žürii valis välja viis võrdselt olulist tegu, mille hulgast lõpliku valiku teeb Koja liikmeskond:

Annely Köster ja koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta!, mis on maailmas ainulaadne noorte (vanuses 14-19) kunstifestival, haridust ja kultuuri ühendav ettevõtmine.

Jaanika Juhanson ja Terateater, mis on alates 2013. aastast Põhja-Eesti Pimedate Ühingu (PPÜ) teatriringi baasil sügisel 2014 loodud Eesti esimene pimedate ja vaegnägijate teater.

Vaba Lava käivitamine. Vaba Lava pakub esinemispinda korraga mitmekümnele väiketrupile ja -teatrile. Vaba Lava on rajatud uudse mudelina, millesse panustavad eraettevõtjad, riik  ja vabakondlik ühendus.

Linnafestival UIT ja selle loojad Marie Kliiman, Kadri Lind ja Liisi Aibel, kes veavad interdistsiplinaarset sündmust, mis seob erinevaid kultuurivaldkondi ja avastab keskkonnatundliku kunsti juhatusel Tartu linnaruumi.

Venekeelne kultuuriajakiri PLUG (eestvedajad Dan ja Olesja Rotar), mille ainulaadsus peitub selles, et seda annab välja entusiastide meeskond, ajakirja ümber koondunud aktiivsed ja loovad  inimesed. Ajakirja sihtrühmaks on Eesti elu, trendid ja subkultuurid ning sihtrühmaks venekeelsed 15–35-aastased noored.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles