N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riigikogus avatakse maale ja fotosid siduv näitus

Hendrik Alla
Facebook
Comments
Kaili-Angela Konno
Kaili-Angela Konno Foto: Erik Peinar

Riigikogu esimees Eiki Nestor avab Toompea lossi kunstisaalis Kaili-Angela Konno näituse «Valge maja», kus omavahel on mõtteliselt seotud suureformaadilised lõuendil maalid ja väikeseformaadilised digiprindis fotod. 

«Maalides pilte, mida ma olen näinud reaalajas ja kohas või fotona, kaob ära kindel vaatepunkt ja aeg. Maalin seisundit, mis minus on praegu, kui ma sellele kindlale hetkele või fotole mõtlen, kui olin selles kohas ja ajas. See tähendab mälestust, mille tuletasin, et nüüd maalides mäletada ja mõista ennast praeguses hetkes,» rääkis rahvusringhäälingus ETV stuudiokunstnikuna tegutsev Konno oma töödest. «Fotodega on nii, et seal on kõik konkreetne: aeg, koht, inimesed ja hetked. Täpsus, mis on jäädvustatud, et mäletada. Aga mitte mäletamise pärast, vaid hetke pärast, mis siis peatus.»

Kaili-Angela Konno on lõpetanud Pärnu Sütevaka Hümanitaargümnaasiumi ja 1999. aastal Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala. Näitus jääb avatuks 19. detsembrini. Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles