Kultuurisoovitused

Selgusid muuseumirottide nominendid

Muuseumirotid

FOTO: promo

Kultuuriministeeriumi juures tegutseva muuseuminõukogu teemakomisjonid on välja valinud Eesti muuseumide aastaauhindade nominendid. Laureaadid selguvad nende hulgast 30. jaanuaril Rakveres.

Kultuuriministeeriumi muuseuminõuniku Marju Reismaa sõnul tõstis žürii seekord esile 29 nominenti 16 muuseumist. «Kokku oli kandidaate 77, esindades eriilmelisi ettevõtmisi, mis Eesti muuseumides on aset leidnud. Tihe konkurents iseloomustas näituste kategooriat, kuhu esitati 21 kandidaati ning haridustöö kategooriat, kus kandideerib 19 projekti,» rääkis muuseuminõunik.

Eesti muuseumide aastaauhinnad tunnustavad parimaid muuseumispetsialiste ning toovad esile muuseumitöö erinevaid tahke. Auhindu annab välja Kultuuriministeeriumi muuseuminõukogu ja toetab Eesti Kultuurkapital. Lisaks antakse välja kaks eriauhinda, millest EASi turismiarenduskeskuse tunnustus «Kõige turistisõbralikum muuseum» on juba varasemast tuttav. Sellele lisandub esmakordselt Muinsuskaitseameti-poolne auhind muuseumi kui kultuurimälestise restaureerimise eest.

2014. aasta Eesti muuseumide aastaauhindade nominendid:

  • aasta konserveerimistöö kategoorias Eesti Rahva Muuseum, Tallinna Linnamuuseum ja Tartu Mänguasjamuuseum;
  • aasta koguhoidja kategoorias Eesti Kunstimuuseum, Eesti Loodusmuuseum ja Eesti Rahva Muuseum;
  • aasta muinsuskaitsja muuseumis: Eesti Vabaõhumuuseum, Rannarahva Muuseum ja Rannarootsi Muuseum;
  • aasta muuseumihariduse edendaja kategoorias Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum ja Tartu Mänguasjamuuseum.
  • Aasta Muuseumirotile parima näituseprojekti eest kandideerivad Eesti Meremuuseumi näitus «Meri riidekapis. Näitus merest ja moest», Rannarahva Muuseumi näitus «Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg» ja Tartu Ülikooli muuseumi näitus «Pea asi: maailm õlgadel».
  • Muuseumirotile parima uue või renoveeritud muuseumi või uuendatud püsiekspositsiooni eest kandideerivad Eesti Meremuuseum jäämurdja Suur Tõll uue püsiekspositsiooniga, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum püsiekspositsiooniga «Muusika ja teater läbi trepihalli» ning Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid püsiekspositsiooniga «Olen alati siin. Ilon».
  • Aasta teadusauhinnale trükiste kategoorias kandideerivad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ja Saaremaa Muuseum;
  • aasta teadusauhinnale ürituste kategoorias kandideerivad Tartu Linnamuuseum ja Tartu Ülikooli muuseum;
  • Turunduse MuuSa ehk aasta turundaja auhinnale kandideerivad Eesti Meremuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum ja Tartu Ülikooli muuseum.
  • Arenduse MuuSa ehk aasta muuseumiarendaja nominendid on Eesti Lennundusmuuseum, Tallinna Linnamuuseum ja Tartu Ülikooli muuseum.

Kõik muuseumitöötajad on oodatud 30. jaanuariks 2015 Rakverre, kus toimub esmalt Eesti muuseumide aastakonverents ning õhtusel galal selguvad muuseumide aastaauhindade laureaadid. Konverents toimub Rakvere teatris, auhinnasaajad tehakse teatavaks spordihallis toimuval piduõhtul.

Põhjalikuma ülevaate nominentidest leiab SIIT.  

Tagasi üles