Postimees annab välja juba kümnenda Kultuuriveduri auhinna

Postimehe Kultuurivedur

FOTO: Postimees

Nii rikkas ja kirjus kategoorias nagu kultuur, on ühte vedurit raske esile tõsta, ent Postimehe Kultuurivedur 2014 otsus sündis üksmeelel. Tegemist on juba kümnenda kultuuriveduriga – tiitliga, mille pälvib kultuurielu tõhusaim mootor. 

Wikipedias pole tema kohta eraldi sissekannet. Ta on muusik, aga teda võiks nimetada ka õpetajaks. Sest Postimehe Kultuuriveduri tegevus on mõjutanud rohkem kui kakskümmend aastat eestlaste muusikalist maitset. Tegelikult poleks temata eesti muusika sugugi selline nagu ta täna on.

Kes on Postimehe Kultuurivedur, selgub reedel kell 15.15 Von Krahli teatris. Kultuurivedur on ajalehe Postimees auhind ja aunimetus, mida antakse välja kord aastas. Tiitliga kaasneb käsitööna valminud vedur, mille on meisterdanud puusepp Boris Puusepp.

2005: Ando Kiviberg pärimuskultuuri edendamise eest
2006: Ülar Mark avaliku arhitektuuridiskussiooni algatamise eest
2007: Mart Taniel kaameratöö filmides «Sügisball», «Nuga» ja «Jan Uuspõld läheb Tartusse»
2008: Anne Rande laste juhatamise eest raamatute ja kaunite kunstide juurde
2009: Märt Väljataga ajakirja Vikerkaar toimetamise ja sarja «Avatud Eesti Raamat» kureerimise eest. Just tänu sellele sarjale on eesti keeles kättesaadav suur osa filosoofia klassikat, aga ka kaasaega esindavaid tekste. Kaks meetrit mõtteloomingut raamaturiiulil räägib juba iseenda eest.
2010: Indrek Kasela Sõpruse kino elluäratamise eest
2011: Juhan Ulfsak panuse eest Von Krahli teatrisse
2012: saate «Tujurikkuja» meeskonnale kõneka ja professionaalse tegevuse eest ühiskonnaelu kõverpeegeldamisel ja kultuuripildis
laiemalt.
2013: Hooandja meeskond ühisrahastusplatvorm idee algatamise ja ellu viimise eest 

Tagasi üles