Kultuurisoovitused

Kuulsas Rooma muuseumis avati eesti kunsti näitus

Museo del Vittoriano

FOTO: Wikipedia

Reedel, 30. jaanuaril avati Roomas, kuulsas Vittoriano muuseumis Enn Kunila kunstikollektsiooni näitus „Nordic Colours. Estonian art 1910-1945“.

Väljapanek koondab 45 teost 19 kunstnikult, keskendudes siinsete autorite kodu- ja välismaal, peaasjalikult Itaalias, loodud maalidele. Seega on paljud tööd just kui nüüd korraks sünnimaal tagasi.  Autorite seas on Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Nikolai Triik ja paljud teised, kirjutatakse Kunila kunstikogu koduleheküljel.

Näitus toimub koostöös Eesti Suursaatkonnaga Roomas. Näituse kuraatori on kunstiteadlane Eero Epner ja kujundaja kunstnik Tõnis Saadoja. Näitusega kaasneb itaalia- ja ingliskeelne kataloog ning toimuvad eesti kunsti tutvustavad loengud. Näitus jääb avatuks 12. veebruarini.

Isamaa Altarina tuntud arhitekt Giuseppe Sacconi loodud ja kuningas Vittorio Emanuele II-le püstitatud monumentaalne ehitis ehk Vittoriano muuseumikompleks (Museo del Vittoriano) on institutsionaalsel tasandil kõige väärikam Itaalia muuseum, mis tegutseb koostöös Itaalia Vabariigi presidendipaleega.

Vittorianos on varem eksponeeritud Vincent van Goghi, Salvador Dali, Piet Mondriani jt teoseid. 2014. aasta esimeses pooles toimus muuseumis ulatuslik näitus Musée d’Orsay kogude põhjal Monet’, Gauguini, Degas’ Seurat’, Manet’ ja teiste maalidega.

Muuseumikompleks asub Rooma südalinnas mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel Colosseumist.

Tagasi üles