R, 8.12.2023

Festival Klaaspärlimäng osaleb erikontsertidega Tallinn Music Weekil

Hendrik Alla
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rotermanni Soolaladu
Rotermanni Soolaladu Foto: Kultuurikava.ee

Festival Klaaspärlimäng on vastu võtnud väljakutse teha klassika showcase’id Tallinn Music Weeki raames oma festivali kvaliteedi võtmes ja selliselt, et nad oleksid ennekõike kunstilseks tervikuks ühendatud kontserdid ja mitte üksnes artistide esitlusrida.

26. märtsil saab Rotermanni Soolalaos Antarktilise videopildi taustal kuulda kristalseid helisid, mida aitavad meieni tuua originaalne noortest ja värsketest mängijatest moodustatud LAB-orkester (Eesti), haruldane guslivirtuoos Olga Shishkina (Soome), uus, ent juba tegus kammernaiskoor «Sireen»  ning rahvalemmik käsikellade ansambel Arsis. Kuulda saab Maria Kõrvitsa esiettekannet ja Tanel Nurga «uue nurga» alt Beethoveni tõlgendusi.

27. märtsil kirgastuvad showcase’id Nigulistes pühadeks loitsudeks, mida kannavad ette uus vanamuusika ansambel Floridante koos kontratenor Ivo Postiga, pianist Tanel Joamets ja Klaaspärlimäng Sinfonietta äsja Jaapanis suure konkursi võitnud dirigent Mihhail Leontjevi (Venemaa) juhatusel.

Tõeline loits on Peeter Vähi teos «To His Holiness», kus mantrat esitavad keelpillid, sest autor kirjutas teose viimasel hetkel vokaalsolistilt ümber instrumentaalvariandiks. Miks, selgub teose keerukast ajaloost või kontserti kuulates.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles