R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mart Laari «Sügissõda» kandideerib ulmeauhinnale

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
IRL-i auesimees ja ekspeaminister Mart Laar.
IRL-i auesimees ja ekspeaminister Mart Laar. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Aprillis algas taas Eesti ulmeauhinna Stalker hääletus. Teise teoste hulgas kandideerib kategoorias Parim eesti autori romaan Mart Laari alternatiivajalooline teos «Sügissõda I: Punane torm tõuseb».

Stalkerid selgitatakse järgmise kategooriates:

  • Parim tõlkeromaan
  • Parim antoloogia või kogumik
  • Parim tõlkelühiromaan või -jutustus
  • Parim tõlkelühijutt
  • Parim eesti autori romaan
  • Parim eesti autori lühiromaan või jutustus
  • Parim eesti autori lühijutt

Kokku on nimekirjas üle 250 teose.

Estcon 2015, kus antakse välja ka järjekordsed Stalkeri-auhinnad, toimub sel aastal 17.–19. juulil Jõgevamaal Udu talus. Aprilli alguses alanud Stalkeri-küsitlusel on veebi vahendusel võimalik osaleda kõigil ulmehuvilistel.

Varem on algupärase ulmeraamatu eest Stalkereid võitnud näiteks Veiko Belials, Indrek Hargla, Andrus Kivirähk, Leo Kunnas, Tiit Tarlap ja Siim Veskimees.

Eesti Ulmeühingu aastaauhind Stalker on kirjandusauhind, mida antakse välja alates aastast 1998. Stalker antakse välja üks kord aastas lugejahääletuse tulemuste põhjal. Stalker antakse välja ulmežanri kuuluva kirjandusteose eest. Ulmežanri kuuluvaks loetakse teaduslik fantastika (SF), fantaasia- (fantasy) ja üleloomulikku elementi sisaldav õuduskirjandus (horror).

Vaata kõiki kandidaate ja anna oma hääl siin!

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles