Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Elektroonilise Pärimusmuusika festival Viljandis ja Postimehes

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Portugallane Luis Peixoto. | FOTO: Folk.ee

Viljandis toimub laupäeval suurejooneline elektroonilise pärimusmuusika festival, mida saavad Postimees Plussi vahendusel vaadata ka need, kes Viljandisse ise ei pääse.

Eesti esimene Elektroonilise Pärimusmuusika Festival koondab selle žanri väljapaistvamad esindajad Viljandi pärimusmuusika aita, et pakkuda teemakohaseid loeng-kontserte ning palju muusikat – ambientsetest helirännakutest kuni biidise-bassise tantsumuusikani.

Festival ja Postimees Plussi ülekanne algab kell 17 loeng-kontsertide plokiga, kus eesti elektroonilise muusika algusaastatest tuleb rääkima Sven Grünberg, luuperi kasutamisest oma loominu esitamisel Maarja Nuut ja Austraaliast kohale sõitnud välis-eestlane Olev Muska jutustab 1985. aastal välja antud esimese elektroonilise folkmuusika plaadi «Old Estonian Walzes» taustaloo. Kõiki loenguid ilmestavad ka helinäited ja visuaalne taust.

Kontsertprogramm algab kell 20.00 pärimusmuusikat ja ambienti kokku miksiva Epifoliumi etteastega. Lisaks esinevad kahel erineval laval veel meisterjaan, Pastacas, Trad.Attack! ja portugallane Luis Peixoto. Läbi terve õhtu ja öö mängivad pärimusmuusika aida erinevates soppides muuusikat Raadio 2 saate Etnokonservid DJ-d Daysleeper, Don Erikson ja San Antonio, kelle muusikavalikus on festivalile kohaselt tantsuline-elektrooniline maailmamuusika.

Lisaks muusikale pakub festival ka visuaalset programmi, mille eest hoolitseb Frindo Kveiks, ehk kunstnik Martin Rästa.

Vaata lisaks ja kuula helinäiteid!

Festivali ajakava:

Loengud aida kaminasaalis:

  • 17.00 Maarja Nuut
  • 18.00 Olev Muska
  • 19.00 Sven Grünberg

Lived:

  • 20.00 Väike saal: Epifolium
  • 21.00 Klaasosa: meisterjaan
  • 22.00 Väike saal: Pastacas
  • 23.00 Klaasosa: Trad.Attack!
  • 00.00 Väike saal: Luis Peixoto

Etnokonservide DJ-d terve õhtu väikses saalis ja klaasosas

Tagasi üles