L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

EMP kutsub: ajulainete muusika Salme kultuurikeskuses

Hendrik Alla
, toimetaja
Facebook
Comments
Passagio
Passagio Foto: Kuvatõmmis

16. aprillil kell 19 toimub Tallinnas Salme Kultuurikeskuses tänavuste Eesti Muusika Päevade kõige eksperimentaalsem kontsert «Passaggio». Publiku ees on Eesti nüüdismuusika rahvusvahelised visiitkaardid ansambel U: ja Resonabilis, kaastegev on rahvusvaheline internetipõhine Csoundi ansambel.

Kontsert on austusavaldus Luciano Beriole. Ettekandele tulevad Kristjan Kõrveri ja Arash Yazdani uudisteosed, samuti Christian Wolffi, Jüri Reinvere ja Tatjana Kozlova-Johannese looming. Visuaalse kujunduse autorid on Krista Mölder ja Neeme Külm. Idee autor on flötist Tarmo Johannes.

Salme keskus muutub üheks õhtuks müstiliseks helide ja võngete maailmaks. Kontserdikülastajad läbivad väikese heliinstallatsiooni juba Salme keskuse uksest sisenedes, muusika kõlab ka fuajees ja treppidel ning kultuurikeskuse saalides.

Kontserdil kõlav eksperimentaalne teos «Ajulained» ühendab ansambli U: liikmete ajutegevuse kuni tuhandete kilomeetrite kaugusel olevate Csound spetsialistide mõtetega. Kolm U: liiget kannavad sensoreid, mis mõõdavad ajutegevust, kahel on andurid, mis kajastavad muudatusi naha elektrijuhtivuses, mis omakorda peegeldab emotsionaalseid muutusi.

«Passaggio» on kontsert eri ruumides ja erinevatest ruumidest, nagu kinnitab Tarmo Johannes. Olemisest lähedal ja kaugel, sees ja väljas. Mängus on nii komplitseeritud tehnoloogilised lahendused kui kõige puhtamad pillihelid. Ent kõige tähtsam on kuulaja ise.

Ansabel U: koosseisus:
Helena Tuuling (klarnet)
Merje Roomere (viiul)
Levi-Danel Mägila (tšello)
Vambola Krigul (löökpillid)
Taavi Kerkimäe (klaver)

Ansambel Resonabilis koosseisus:
Iris Oja (hääl)
Kristi Mühling (kannel)
Aare Tammesalu (tšello)

Vaata ansambel Resonabilisest tehtud saadet «Kõlab hästi!»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles