Selgus kirjandusauhinna «Esimene samm» laureaat ja 333 euro omanik

Hendrik Alla
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hanneleele Kaldmaa
Hanneleele Kaldmaa Foto: Erakogu

Kirjandusfestival  Prima  Vista  eelsündmusena  anti raamatu  ja  roosi  päeval, 23. aprillil  üle 333 euro suurune  kirjanduspreemia  «Esimene  samm» .

Läinud  aastal  perioodikas  avaldatud  ilukirjandusliku debüüdi eest pälvis preemia Hanneleele Kaldmaa Värskes Rõhkus ilmunud lühilooga «Kaarnad vaid ootavad».

Tänavusele «Esimese sammu» konkursile esitati kokku 10 statuudile vastavat kandidaati. Laekunud tekstid olid žanriliselt mitmekesised ning nägid 2014. aastal trükivalgust ajakirjades Värske Rõhk ja Vikerkaar.

Žüriiliikme Hannes Varblase sõnul oli tänavune tase tavapärasest ühtlasem ja kõrgemgi, ent žürii jõudis otsusele väga üksmeelselt. 

Otsuse auhinna määramise kohta tegi 5-liikmeline ekspertžürii, mille koosseisu kuulusid TÜ eesti kirjanduse doktorant ja luuletaja Krista Ojasaar, kirjanik Hannes Varblane, kirjanik ja literaat Berk Vaher, toimetaja ja tõlkija Triin Ploom ning «Esimene samm» 2014. aasta laureaat Erki Lind.

Aastal 2007 MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista poolt Tartu Kultuurkapitali juurde loodud kirjanduspreemia  «Esimene samm» abil soovitakse edendada Eesti kirjanduselu. «Esimese sammu» preemiale saavad kandideerida autorid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on eelneva aasta jooksul perioodikas avaldatud.  

Preemia anti võitjale pidulikult üle Tartus 23. aprillil, rahvusvahelisel raamatu ja roosi päeval toimunud Prima Vista eelüritusel. Kirjandusfestival Prima Vista kestab tänavu 6.–9. maini Tartus ja Põlvas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles