Armin Kõomägi oli kirjutades kindel: tuleb üsna hea lugu
Video

Kolmapäeval kuulutati kirjanike liidu Musta laega saalis välja romaanivõistluse tulemused. Võitjaks valis žürii Armin Kõomägi romaani «Lui Vutoon». Videos räägib autor, mis romaaniga on tegemist ja mis tegelane see Vutoon on.

Kokku laekus võistlusele 94 käsikirja. Kirjanike liidu romaanivõistluse žürii otsusel pälvisid

I koha Armin Kõomägi käsikirjaga «Lui Vutoon» keelelise kujundlikkuse ja värskuse, eneseiroonilisuse, ühtlase stiili, üldistamisjõu ning lausa šokeeriva ajakajalisuse eest. Autorit premeeriti 4000 euroga.

II koha Märt Laur käsikirjaga «Lahustumine» kui paljuhäälne ja mitmekihiline romaan, mis käsitleb Eesti ühiskonnale ja tänapäevale olulist teemat. Autorit premeeriti 2000 euroga.

III koha Jim Ashilevi käsikirjaga «Kehade mets» vaheduse ning aususe eest. Autorit premeeriti 1500 euroga.

IV koha Helen Eelrand käsikirjaga «Suluseis» tunnete vahetu ja samastamisvõimalust pakkuva kirjeldamise ning autori veenva ümberkehastumisevõime eest. Autorit premeeriti 1000 euroga.

Lisaks auhinnalistele kohtadele märkis romaanivõistluse žürii ära käsikirjad, mille autorid Tamur Kusnets, Tea Lall, Mairi Laurik, Mann Loper, Ilmar Särg ja Helve Undo pälvisid tunnistähe.

Kokku laekus võistlusele 94 käsikirja, millest mitte kõiki ei saa lugeda romaaniks. Saadeti ka lasteraamatuid, reiskirju, biograafiaid ja isegi üks varem ilmunud romaani tõlge ning väljamõeldud keeles kirjutatud teos.

Tagasi üles