R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«Nullpunkti» autorilt ilmub teine romaan

Hendrik Alla
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Margus Karu
Margus Karu Foto: Viktor Burkivski

Juuni keskpaigas ilmub Margus Karu teine romaan «Täna on täna ja forever on forever». karu esimene romaan «Nullpunkt», mis rääkis 21. sajandi eesti koolinoorte raskest ja keerulisest elust, sai sooja vastuvõtu osaliseks. Selle järgi vändati 2014. aastal linastunud samanimeline film.

«Täna on täna ja forever on forever» viib lugeja kaasa peadpööritavale seiklusele tänapäeva noorte täiskasvanute maailmas. Raamatu peategelane on reklaami- ja teletöötaja, kes on rahulolematu nii oma tööeluga kui ka suhetega pere, sõprade ja elukaaslas(t)ega. Ühel hommikul pärast sõprade korraldatud üllatussünnipäeva Tallinna vanalinnas ärkab ta Uus-Meremaa haiglas voodi külge aheldatuna, käeraudade jäljed randmetel. Kas see on sõprade korraldatud vingerpuss või avanenud võimalus end eluisutusest lahti raputada?  

Tagasivaated romaani esimeses pooles ja tulevikukaemused teises pooles muudavad lugemise pingeliseks ja põnevaks ning paljastavad järk-järgult sünge saladuse peategelase minevikust.

Need, kes romaaniga juba tutvunud, hindavad seda nii:

See on ajasturomaan: iga lugeja teab oma elus selliseid inimesi nagu need tegelased – või on ta keegi neist ise (olnud). Kvintessents tänapäeva eludest, valikutest. Pahviks lööb aga Margus Karu keelekasutus. Ta tabab olukordade ja inimeste nüansse nii ootamatus ja täpses sõnastuses, et lugedes tundub, nagu oleks just need väljendid su igapäevasest keelekasutusest puudu olnud.
Eia Uus, kirjanik

«Täna on täna ja forever on forever’il» on võluv omadus olla lihtne ja samas kaugelt mitte triviaalne või pealiskaudne. Lugu on paeluv, ei teki kohta, mille peaks «läbi närima» lootuses, et jälle huvitavamaks läheks. Margus on väga vaimukas, tark ning tundlik ja irooniline ühteaegu. Traagiline lugu ilma kannatamiseta – väga võluv.
Märt Avandi, näitleja

Lugu kõigile, kes on elus tundnud end kõrvalejäetuna. Lugu kõigile, kes tahavad, et poleks enam valus.
Sass Henno, kirjanik

Juba ainuüksi fakt, et Margus Karu romaani peategelane on reklaamiagentuuri töötajast telesaatejuht, lennutas mu lugemishimu taevasse. Aga see, mis temaga edasi juhtuma hakkas, tuhmistas ka minu kõige värvikamad unenäod.
Olav Osolin, reklaami- ja TV-mees

«Täna on täna ja forever on forever» inspireerib oma kannatustest naeru kõkutades lustakust üles leidma ja muheledes oma elu õnne looma. Kõige sügavam elufilosoofia on muuseas kõige argisema ja erakordsuse vahel. Et elu oleks ilus, kui ka kohe nii ei näi. Va-va-vapustav!
Neoon Must, moekunstnik

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles