E, 4.12.2023

Arvo Pärt jõuab rappa

Hendrik Alla
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Päikesetõusu tervitab sookontsert Hüpassaare rabasaarel.
Päikesetõusu tervitab sookontsert Hüpassaare rabasaarel. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

17. juunil algab heliloojatele Kappidele pühendatud Suure-Jaani muusikafestival. Päikesetõusukontsert Hüpassaare rabas kannab seekord pealkirja «Arvo Pärt ja tema «Fratres»» ning kuulajateni jõuab ka Arvo Pärdi looming - dirigent Toomas Vavilov.

Suure-Jaani muusikafestival toimub igal aastal 17.- 23. juunil  ning kunstiliseks juhiks on professor Andres Uibo. Traditsiooniliselt saab festivalil kuulata Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit, mida sel korral dirigeerib Darrell Ang (Singapur), aga kuulata saab ka EMTA ooperistuudiot, Klaaspärlimäng Sinfoniettat, Eesti Rahvusmeeskoori, ARSISt, ja paljusid teisi. Jaanilaupäeval astub laululaval publiku ette ansambel Jäääär.

Tänavu 18. aastaseks saavat Suure-Jaani Muusikafestivali korraldatakse 1998. aastast alates. Suure-Jaani on oma kauni loodusliku asukoha ja rikkaliku kultuuripärandi tõttu ideaalselt sobiv paik suvisteks kultuurisündmusteks. Sellist kultuurikontsentratsiooni ei leia me kuskilt mujalt: heliloojad ja muusikud Artur Kapp, Villem Kapp, Eugen Kapp, Mart Saar, Julius Vaks; maalikunstnik Johann Köler; naivistlik kunstnik Paul Kondas – need on vaid mõned Suure-Jaani kandist pärit suurmehed.

Suure-Jaani Muusikafestivali traditsioonilisteks kontserdipaikadeks on Suure-Jaani Johannese kirik, õigeusu kirik, laululava, kohvik Arturi Juures, Olustvere loss ja leivakoda, Energia talu, Vanaõue puhkekeskus ja Hüpassaare rabasaar. Kontserdid on toimunud nii sees kui väljas, keskpäeval, õhtul, hilistel öötundidel ja koidu ajal!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles