P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

N099 ekspordib «Ühtse Eesti» frantsiisina välisriikidesse

Hendrik Alla
, toimetaja
N099 ekspordib «Ühtse Eesti» frantsiisina välisriikidesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
“Ühtne Eesti suurkogu”.
“Ühtne Eesti suurkogu”. Foto: Plaadi esikaas

Järgmisel kahel nädalal tutvustab Teater NO99 maailma suurimal lavastuskunstnike festivalil Praha kvadriennaalil projekti «Ühtne Eesti».

«Kui meile tehti ettepanek tuua taas välja «Ühtne Eesti», leidsime, et see on hea võimalus omaaegset projekti teiste vahenditega jätkata,» ütles Ene-Liis Semper. «Kuna «Ühtse Eestiga» saime hea kogemuse erinevate poliittehnoloogiate ning meediamanipulatsioonidega, otsustasime nüüd rahvusvahelisel areenil pakkuda kõigile huvilistele võimalust meie know-how'st osa saada. Juba varem on «Ühtse Eesti» frantsiisi vastu huvi tuntud Serbiast, Leedust ja mujalt. Nüüd saavad kõik külalised meie käest informatsiooni, kuidas organiseerida edukas poliitiline partei ka oma koduriigis» lisas Semper.

Praha kvadriennaalil on Teater NO99 päralt omaette ruumid, mis on sisustatud nüüdisaegse parteikontorina. Kohal on Teater NO99 näitlejad, kes pakuvad kõigile võimalust «Ühtse Eesti» frantsiisi soetamiseks. Tutvustatakse nii «Ühtset Eestit» kui pakutakse ka esmast informatsiooni partei loomise kohta. Jagatakse spetsiaalseid võimuletulemise brošüüre ning näidatakse uusi ingliskeelseid «Valimiskoole» (lektor Helena Pruuli).  Esimestel päevadel on kohal ka Teater NO99 kunstilised juhid Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo. Samuti on ingliskeelsena avatud «Ühtse Eesti» kodulehekülg www.eestieest.ee.

Praha kvadriennaal (www.pq.cz) on iga nelja aasta tagant toimuv rahvusvaheline lavastuskunstnike väljapanek. Sarnaselt Veneetsia biennaalile on igal riigil võimalus välja panna ekspositsioon. Eestit esindabki sel aastal Teater NO99 projekt «Ühtne Eesti». Kvadriennaal on avatud 18. kuni 28. juunini.

Märksõnad
Tagasi üles