L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Selgus mälestussamba konkursi võitja Iisakus

Hendrik Alla
, toimetaja
Facebook
Comments
Alutaguse vabadusvõitlejate mälestusmärk«Eesti sõdur», autor Vergo Vernik.
Alutaguse vabadusvõitlejate mälestusmärk«Eesti sõdur», autor Vergo Vernik. Foto: Alutaguse Vabadusvõitlejate Mälestusmärgi Fond

Laupäeval 20. juunil selgus Iisakus Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud Alutaguse vabadusvõitlejate mälestusmärgi ideekonkursi võitja. Konkursile laekunud nelja töö hulgas saavutas esikoha «Eesti sõdur», autoriks Vergo Vernik. Teise koha pälvis töö «Reinhold», autoriteks Mari-Liis Tamm-Kelder ja Eero Liivarand. Kolmada koha sai töö nimega «Metsarahvas», autoriks Tauno Kangro.

Mälestussammas on kavas avada meie vabariigi juubeliaastal 2018. Uue ausamba avamine on eriline sündmus. Loodav mälestusmärk jääb meenutama neid, kes meie vabaduse eest on seisnud läbi aegade.

Alutaguse Vabadusvõitlejate Mälestusmärgi Fondi Sihtasutus tänab Eesti Sõjamuuseumi, kes oli toeks ideekonkursi korraldamisel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles