Raplas tuleb taas kirikumuusika festival

Hendrik Alla
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rohuneeme duo: Hedvig Hanson, Andre Maaker
Rohuneeme duo: Hedvig Hanson, Andre Maaker Foto: Rapla Kirikumuusika festival

Pille Lille Muusikute Fondi tegemisi tunnustati äsja kvaliteedimärgiga «EFFE Festival Label», mida antakse välja innovaatilistele festivalidele, tunnustamaks rahvusvaheliselt korraldajate tööd. Üheks tunnustuse saanud festivaliks oli PLMF korraldusel tänavu 26.06 - 10.07 juba 23. korda toimuv Rapla Kirikumuusika festival.

XXIII Rapla kirikumuusika festival on pühendatud Maarjamaa 800 teema-aastale. Kammerlikud kontserdid toimuvad Rapla, Kehtna, Käru, Velise ja Vigala kirikutes. Tänavu avavad festivali 26. juunil kontserdiga Rapla Maarja-Magdaleena kirikus Hedvig Hanson, Andre Maaker ja keelpillikvartett Prezioso. Esinevad veel vokaalansambel Orthodox Singers ja Läti Orthodoxi kiriku meeskoor Logos ning suurepärased kodumaised interpreedid Arete Teemets, Oliver Kuusik (RO Estonia), Atlan Karp, Ines Maidre, Virgo Veldi, Jaak Lutsoja jt. XXIII Rapla Kirikumuusika Festivali raames toimub ka VI Rahvusvaheline Rapla Suvekool lauljatele ja instrumentalistidele.

Tagasi üles