L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suurbritannia kuninganna autasustas Eesti balletitantsijaid ordeniga

Postimees
Facebook
Comments
Foto: British Ceremonial Arts Limited

Suurbritannia kuninganna Elizabeth II andis kolmapäeval eesti balletitantsijatele Toomas Edurile ja Age Oksale üle Briti impeeriumi ordeni (Commander of the Order of the British Empire, CBE) nende panuse eest Suurbritannia kunstimaailma ning Suurbritannia ja Eesti kultuurisuhete edendamisse.


«Ma ei ole ammu nii närvis olnud, see oli nagu enne mõnda suurt esietendust,» rääkis Edur pärast autasustamistseremooniat Postimehele.

Kokku andis kuninganna ordenid 90 inimesele, neist kümmekonda peeti CBE vääriliseks. «CBEsid antakse väga harva, eriti välismaalastele, nii et see on väga suur au ja austus,» rääkis Edur, kelle teada ei ole ükski eestlane varem CBE ordenit saanud.

Suurbritannia suursaadik Eestis Peter Carter lubas, et kui värsked ordenikavalerid on taas kodus, korraldab saatkond neile kõrge autasu puhul vastuvõtu.

Age Oks ja Toomas Edur tantsisid Inglismaa Rahvuslikus Balletis ligi 20 aastat. Praegu töötab Edur Eesti rahvusballeti kunstilise juhina ja Oks tema assistendina.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles