N, 9.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Draama sai läbi. Vaata, keda premeeriti!

Hendrik Alla
, toimetaja
Draama sai läbi. Vaata, keda premeeriti!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Draama festivali publikulemmikuks valiti Tartu Uue Teatri ja TÜVKA 10. lennu koostöös valminud «1987», mille autoriks ja  lavastajaks  Ivar Põllu. hetk lavastusest.
Draama festivali publikulemmikuks valiti Tartu Uue Teatri ja TÜVKA 10. lennu koostöös valminud «1987», mille autoriks ja lavastajaks Ivar Põllu. hetk lavastusest. Foto: Teatrifestival Draama

12. septembril toimus Tallinnas Vaba Lava teatrikeskuses pidulik teatrifestivali Draama lõpetamine, kus kuulutati välja Martelli publikulemmik ning Balti Teatri Foorumi programmi auhinnad.

Draama publik valis oma lemmiklavastuseks festivali lavastuste hulgast Tartu Uue Teatri ja TÜVKA 10. lennu koostöös valminud «1987», mille autoriks ja  lavastajaks  Ivar Põllu. Auhinnaks võitnud lavastuse trupile on Martell Cognaci poolt viiepäevane inspiratsiooni- ja puhkusereis Prantsusmaale Martelli Konjakimõisasse.  Martelli publikulemmikut valiti sel aastal esimest korda.

Lisaks anti välja kaks preemiat Balti Teatri Foorumi programmis osalenud lavastustele. Parima lavastaja preemia sai Vladislavs Nastavševs Teatris N099 lavastunud «Tõde, mida ma olen igatsenud» eest ja parima näidendi preemia said Mari-Liis Lill ja Paavo Piik Eesti Draamateatri ja Tallinna Linnateatri ühisprojekti «Varesele valu...» ja «Harakale haigus...» eest. Draama 2015 festivali Balti Teatri Foorumi programmis näidati lavastust «Varesele valu...».

Draama festival toimus  7.-13. septembrini Tallinnas ja Tartus, festival koosnes viiesti programmist: Aastaauhindade programm, Kuraatoriprogramm «Piiri peal», Balti Teatri Foorum, Uue Tantsu showcase ja Vaba Lava showcase. Festivali etendusi külastas ligikaudu 5500 inimest. 13. septembril  oli Tallinnas Draama raames konverents OmaDramaturgiaTurg, kus tuli jutuks viimasel ajal kolmes Balti riigis lavale jõudnud uuem näitekirjandus. Oma maa värskest draamaloomingust rääkisid Gintė Pranckūnaitė (leedu teatrikriitik), Marius Ivaškevičius (leedu näitekirjanik), Rasa Bugavičute (Läti näitekirjanike Gildi esinaine), Ieva Rodiņa (läti teatrikriitik), Siret Paju (Drakadeemia juhataja) ja Martin Algus (eesti näitekirjanik).

Märksõnad
Tagasi üles