L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tanel Veenre avab Brasiilias soolonäituse

Hendrik Alla
, toimetaja
Facebook
Comments
Foto: Tanel Veenre, Märta Mattsson

24. septembril avatakse Ladina-Ameerika Thomas Cohni juhtivas kaasaegse ehte galeriis Sao Paolos  Tanel Veenre ja Rootsi ehtekunstniku Märta Mattssoni väljapanek «Chiaroscuro». Näitus on kunstnikele kuues sarnane dialoog peale ühiseid ülesastumisi Münchenis, Stockholmis, Bangkokis, Kaohsiungis ja Tallinnas.

Näituse saatetekstis küsitakse: Milline on valguse ja pimeduse suhe? Mida me näeme ning mis jääb me eest varjatuks? Kas ehe võib olla varjuks sisemisele valgusele?

««Chiaroscuro» tähendab Itaalia keeles kindlat valguse tüüpi, mis muudab kogu kompositsiooni kontrastseks, joonistades valgusele vastukaaluks jõuliselt välja ka varjud. Ka see näitus on dialoog minu tumedapoolse ning Märta Mattssoni värvilise loomingu vahel,» rääkis ehtekunstnik Tanel Veenre.

Veenrelt on Brasiilias väljas 23 ehet, mis kõik kõnnivad elu hämaraladel. Ligi pooled ehetest on väljas esmakordselt, kuid on ka mõned mustad tööd varasemast loomingust. Veenre tumedale müstikale on tasakaaluks Märta Mattssoni pea kitšilikult värviline maailm. Kuid kumbki ei ole oma valikutes ultimatiivne – Veenre tumeduses on lootust ja Mattssoni vikerkaares ähvardavat ilu.

Lisaks näitusele annab Veenre ka ehtekunsti töötoa ning esineb avaliku loenguga Rio de Janeiro ehte erakooli ateljees Mourãos. Loengute tuur jätkub 21. oktoobril Londoni mainekas Central St. Martinsi ülikoolis ning 7. novembril Hiina Kunstiakadeemias Hangzhous. Lisaks eksponeeritakse sel sügisel Veenre loomingut veel näitustel Prantsusmaal, Hiinas, Taiwanis ja Soomes. Näitust Brasiilias toetavad Kultuurkapital ja Eesti Suursaatkond Brasiilias.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles