K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Improteater sünnib siin ja praegu

Hendrik Alla
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Eesti Improteater
Eesti Improteater Foto: promo

1.-3. oktoobrini toimub Vabal Laval Rahvusvaheline improteatrite festival «Tilt».

Improvisatsiooniline ehk improteater on kaasaegne ja nõudlik teatrikunsti vorm, kus artistid loovad kogu etenduse kohapeal, lastes end esinemishetkel publikul inspireerida. Möödunud sajandi lõpul lääneriikides plahvatuslikult levinud IMPRO on Eestis ja eestikeelsena küll vaid kuueaastane, ent nii harrastajate kui truppide arv kasvab jõudsalt. Et rahvusvaheliste  tipptegijate show`sid  koduski nautida ning õpitubades neilt mõõtu võtta, on Telliskivi Loomelinnakus Vaba Lava külgsaal kolmel esimesel oktoobriõhtul improteatri päralt.   

Festivalil on võimalik kolme päeva jooksul näha lisaks kuuele eesti trupile välisesinejaid Soomest, Rumeeniast, Prantsusmaalt, Inglismaalt, Venemaalt ja USAst.

«Meil on väga hea meel pakkuda taaskord väga mitmekülgset ja tugevat programmi. Laval saab lisaks kiiretele ja lõbusatele sketšidele näha ka mõtlemapanevaid lugusid ning vaatamist ja avastamist jätkub kõigile teatrisõpradele,» kommenteeris festivali peakorraldaja Rahel Otsa.

Festivali eesmärgiks on tutvustada laiemale publikule improteatrit kui vaimustavat meelelahutust ja eraldiseisvat teatrižanri. Tahame festivalil ühendada Eestis tegutsevaid improteatritruppe ning tutvustada kodupublikule IMPROt muu maailma meistrite tasemel.  Lisaks etendustele toimuvad festivali raames ka töötoad, mida juhendavad siia saabunud välisartistid.  Rahvusvaheline improteatrite festival «Tilt» on esimene ja ainus teatrifestival terves Baltikumis, mis pühendub improviseeritud teatrile.

«Tilt» toimub sel aastal juba kolmandat korda. Varasematel aastatel on festivalil osalenud esinejad mh ka Lätist, Hollandist, Norrast, Itaaliast, Austraaliast. Sel aastal toimuv festival valmib kolme improtrupi, Eesti Improteater, improteater «Kogu Moos» ja Improgrupp Jaa! koostöös.

Vaata lähemalt festivali kodulehelt: www.improfestival.ee ja festivali Facebooki lehelt: www.facebook.com/events/860330344054625/

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles