Niimoodi on naljakas vastata, aga ma selgitan ehk hoopis, mis on minu jaoks hea kodaniku tähendus. Riik on oma kodanike summa. Täpselt selline riik meil ongi, milliseks me ta teeme, meie oleme oma riigi peremehed, see on MEIE riik. Kodanik on nagu hea peremees või perenaine – kui näeb, et midagi kisub viltu, paneb käed külge.
Hea kodanik ei lähtu ehk vaid sellest, mis on kasulik talle või tema perele, vaid lähtub laiemast kasust – meile kõigile. Hea kodanik võtab labida ja teeb tee puhtaks, kui näeb, et kodutänav on lumme tuisanud – mitte lihtsalt enda ja oma pere jaoks, vaid kõigi jaoks. Hea kodanik hoolib, märkab ja võtab asja käsile. Selliseid inimesi ma näen iga päev enda ümber.
Kuidas on seotud muusika ja kodanikuühiskond?
Mulle on jõudnud just viimase aastaga kohale, kui suur ja kui võimas on tegelikult muusikafestivalide ja laiemalt kultuuriorganisatsioonide kandepind ja kaal ühiskonnas. Kui sellise mastaabiga sündmus nagu näiteks Glastonbury kutsub pealavale esinema Dalai Lama koos Patti Smithiga, siis on see võimas rahusõnum, mis jõuab sadade tuhandete inimesteni kohapeal ja läbi meedia ka miljoniteni.
Kultuuril ja kultuuriorganisatsioonidel ning muusikal selle osana on võimas mõju ning võim jõuda suurte inimhulkadeni, mis paneb loomulikult mõtlema ka vastutuse peale, mis sellega kaasneb. Aina rohkem muusika- ja kultuurifestivale maailmas sõnastavad oma väärtused ning seisavad nende eest kindlameeleselt. Me ei korralda ka Tallinn Music Weeki selleks, et pakkuda pelgalt meelelahutust, see on meie panus paremasse ühiskonna, parematesse võimalustesse meie muusikutele, loovamasse, julgemasse, mitmekesisemasse ühiskonda.