E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«Jõulusoojus» toetab raskelt haigete laste unistuste täitumist

Hendrik Alla
, toimetaja
Facebook
Comments
Heategevussaadet «Jõulusoojus» juhivad Roald Johannson ja Liina Randpere
Heategevussaadet «Jõulusoojus» juhivad Roald Johannson ja Liina Randpere Foto: Marion Pettai

Jõululaupäeval, 24. detsembril kell 19 on Kanal 2 eetris heategevussaade «Jõulusoojus», mis sel aastal kogub annetusi raskelt ja krooniliselt haigete laste unistuste elluviimiseks.

Eestis on sadu lapsi ja peresid, kes peavad haiguse tõttu veetma oma päevi haiglaseinte vahel. Vahel piisab ühest toredast päevast või kohtumisest, et rasketesse hetkedesse päikest tuua. Kanal 2 viiendat aastat eetrisse jõudva heategevusliku saate «Jõulusoojus» keskmes on Eesti perede liigutavad lood ja väikeste inimeste suured unistused. Koos saatekülaliste ja televaatajatega aidatakse nendel unistustel täituda.

«Tahame tuua rõõmu haigete laste päeva, kes peavad nii palju aega veetma haiglates süstalde, kanüülide ja tilgutite keskel,» ütles saatejuht-toimetaja Liina Randpere, kes juhib saadet koos Roald Johannsoniga. «Arstid valivad haiglates välja haiged lapsed, kes vajaksid oma argipäeva natuke vaheldust. Siis hakkavad nendega tööle MTÜ Minu Unistuste Päev vabatahtlikud, kes uurivad välja lapse unistused.» Püütakse leida reaalselt täidetavad unistused. Kahjuks draakonitega lennata või Kuu peale reisida pole praegu veel võimalik.

«Mõni laps on igatsenud käia Berliini loomaaias või Disneylandis, aga mõni jälle tutvuda hiina kultuuriga,» rääkis Randpere. «Tema veetiski päeva Hiina saatkonnas ja maalis hieroglüüfe. Veel on lapsed kohtunud Eesti presidendi ja kuulsate lauljatega.»

Stuudios jagavad oma mõtteid lõppeva aasta kohta armastatud Eesti artistid ja head inimesed. Oma unistustest ja mõtetest heategevuse teemal räägib sihtasutuse Minu Unistuste Päev patroon, kahe lapse ema ja laulja Lenna Kuurmaa. Heategevusega on seotud ka Karl-Erik Taukar ja Getter Jaani, kes saates koos ka duetti laulavad. Jõulumeeleolu toovad saatesse veel armastatud lauljad Ivo Linna ja Anne Veski, näitleja Üllar Saaremäe, laulja Jaagup Kreem jpt.

Annetusnumbritele helistades saab vaataja anda oma panuse sihtasutusele Minu Unistuste Päev. «Me ei ole tänavu seadnud eesmärgiks mingit kindlat rahasummat. Kui eelmistel aastatel aitasime sünnitusmajadel osta konkreetse maksumusega konkreetset aparaati, siis selle aasta eesmärk – täita raskelt haigete laste unistusi – on veidi üldisem ja ehk laiem,» rääkis Randpere.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles