Kultuuriministeeriumi esindajad palusid kirjanik Heljo Männilt vabandust

Hendrik Alla
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Heljo Männi 85. sünnipäeva tähistamine Nõmme raamatukogus.
Heljo Männi 85. sünnipäeva tähistamine Nõmme raamatukogus. Foto: Mihkel Maripuu

Kultuuriministeeriumi esindajad kohtusid täna, 28. jaanuaril kirjanik Heljo Männiga, et paluda riiklike kultuuripreemiate kandidaatide ebatäpse nimekirja avaldamise pärast vabandust, sest kirjaniku nimi oli sellest eksituse tõttu välja jäänud. Riigipreemiate komisjon koguneb taas reedel, 29. jaanuaril.

Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein kinnitas, et kohtumine toimus Heljo Männi kodus sõbralikus meeleolus. «Heljo Mänd kinnitas, et temale on selgitused arusaadavad ning ta mõistab, kuidas inimlik eksitus tekkis. Me vabandasime peatselt 90-aasta juubelisünnipäeva tähistava armastatud kirjaniku ees tekitatud segaduse pärast,» ütles Sein.

Riigipreemiate komisjon koguneb taas reedel, 29. jaanuaril. Komisjon alustab kogu hindamisprotsessi algusest, sest täiendusi tuli tabelisse mitmeid, ka kandidaatide esitajate osas. Riiklike kultuuri elutöö- ja aastapreemiate laureaadid otsustab Vabariigi Valitsus ning preemiad antakse tänavu üle Eesti Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril Eesti Teaduste Akadeemia saalis Tallinnas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles