L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaljo Kiisa nimelise noore filmitegija stipendiumi esimeseks laureaadiks sai Liis Nimik

Raul Sulbi
Facebook
Comments
Kaljo Kiisk.
Kaljo Kiisk. Foto: Toomas Huik

Laupäeval Jõhvi kontserdimajas toimunud pidulikul vastuvõtul selgus esimene Kaljo Kiisa nimelise noore filmitegija stipendiumi laureaat, kelleks sai noor režissöör Liis Nimik õpetaja ja õpilase suhte oskusliku tabamise ning dokumentalistile väga olulise elu usaldava hoiaku säilitamise eest tõsielufilmis «Helene elukool», mis filmiti Maidla põhikoolis 2009 – 2010.

Žürii eripreemia pälvis filmide «Sügisball», «Püha Tõnu kiusamine» ning «Idioot» produtsent Katrin Kissa, kelle jäägitu pühendumus on aidanud viia Ida-Virumaa maastike kontrastid ja müstika maalima filmikunsti kõige kõrgemale tasemele: 2010. aasta Euroopa Filmiakadeemi auhinna nominentide hulka parima kunstnikutöö kategoorias, vahendas Eesti Kontserdi pressiesindaja.

Kaljo Kiisa nimeline stipendium asutati käesoleval aastal Viru Keemia Grupp ASi, Jõhvi kontserdimaja, Jõhvi vallavalitsuse ning Tallinnfilmi poolt eesmärgiga ühiselt hoida Ida-Virumaalt pärit filmilavastaja ja näitleja Kaljo Kiisa (1925–2007) mälestust ja innustada noori filmitegijaid avastama ja jäädvustama Ida-Virumaa mitmekesisust. Konkursist võttis osa 7 noort filmitegijat ja üks loominguline kollektiiv. Žürii eripreemia väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.

2010. aasta žüriisse kuulusid filmirahva esindajatest Tiina Lokk, Ilmar Raag, Enn Säde ja Raimo Jõerand.

«Väga sümboolne on see, et Kaljo Kiisa esimese noore filmitegija stipendiumi kätteandmine leidis aset samal kuupäeval nagu ka Euroopa filmigaala Tallinnas. Meil on tõesti palju noori ja andekaid filmitegijaid, kes võtavad osa Euroopa mainekamatest filmifestivalidest. Mul on siiralt hea meel, et tublid idavirulased toetavad ja innustavad noori filmitegijaid  nende keerulisel eneseavastamise ja talendi arendamise teel,» ütles Euroopa Filmiakadeemia ja SUMMIT IFF nõuandajate koja liige, Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali eestvedaja Tiina Lokk.

Stipendiumi laureaadi Liis Nimiku dokumentaalfilm sarjast «Eesti lood» on Eesti Televisioonis eetris kolmapäeval, 8. detsmebril kell 22.30.

2011. aasta Kaljo Kiisa nimelise noore filmitegija stipendiumi taotluste esitamise kord ja tähtaeg  kuulutatakse välja septembris 2011.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles