Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suri Kumu direktor Anu Liivak

Anu Liivak FOTO: Peeter Langovits

Eesti Kunstimuuseum on kaotanud oma suurepärase kolleegi, hea sõbra ja professionaalse direktori. Raske haiguse tagajärjel lahkus eile meie hulgast Kumu kunstimuuseumi direktor Anu Liivak (62).

Anu töötas Eesti Kunstimuuseumis 2009. aasta algusest alates. Kutsusin ta muuseumisse Soomest, Retretti kunstikeskuse juhataja ametikohalt, kus ta oli töötanud alates 2002. aastast.

Üheksakümnendate alguses oli ta töötanud Tallinna Kunstihoone intendandina (1991–2002) ning enne seda Eesti Riiklikus Kunstimuuseumis. Anu Liivaku senine professionaalne karjäär oli konkurentsitult parim, kui mõtlesime Kumu uue juhi peale ning nii ta tuligi ringiga tagasi oma esimesse töökohta.

Anu Liivakust kujuneski tugev juht, kes väga hästi tajus Kumu kunstimuuseumi rolli kaasaegse kunsti väljal. Kuid muuseumi direktorina, kelle näitusesaalides algas kunsti ekspositsioon 18. sajandist, ei unustanud ta sedagi, et publiku ootused on laiemad, et eesti kunsti ajalugu vajab eksponeerimist ja uurimist. Samuti seda, et Kumu olulisus saab kasvada ainult koos muuseumi rahvusvaheliste suhete ja mainega.

Anu Liivaku professionaalset silma ja otsustusvõimet vajati ka väljaspool muuseumi, ta oli pikka aega Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esimees, mitme komisjoni liige. Anu Liivakule omistati Valgetähe IV klassi teenetemärk 2006. aastal.

Suurte teadmistega, rõõmsameelne, sportlik, otsekohese ütlemisviisiga Anu – sellisena jääb ta meelde kolleegide mälestusse.

Tagasi üles
Back