R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mäo maaliinstallatsioon jätab krooniga hüvasti

Kadri Ratt
Facebook Twitter
Comments
Maaliinstallatsiooni autori Siim-Tanel Annuse sõnul oli kohavalikul tähtis, et näitus oleks Eestimaa südames.
Maaliinstallatsiooni autori Siim-Tanel Annuse sõnul oli kohavalikul tähtis, et näitus oleks Eestimaa südames. Foto: Siim-Tanel Annus

Teisipäeval avatakse Tallinna-Tartu maanteel kilomeeter enne Mäo risti Siim-Tanel Annuse maaliinstallatsioon «Eesti inimesed».

Arvestades üleminekut eurole saavad hiiglaslikule metallkarkassile kinnitatud portreed Eesti kroonidel olevatest isikutest Annuse sõnul erilise tähenduse. «Päeval ja öösel jälgivad möödasõitjaid eesti kultuuri suurkujude silmad. Jälgivad, kuhu meie sõidame ja kuhu läheb Eesti,» tutvustas autor oma installatsiooni.

Annuse sõnul oli koha valikul tähtis, et näitus oleks Eestimaa südames. «Põld, millel eksponeerin maale, viitab kultuuri maalähedusele. Olid ju rahadel kujutatud rahvusliku liikumise tegelased ja teised kultuuriinimesed lähedalt seotud maaeluga,» lisas ta.

Näitus on Annuse hüvastijätt krooniga. «Kuu aja jooksul läbivad Mäo risti kümned tuhanded inimesed. Inimesed, tänu kelle usule Eesti kroonist sai konverteeritav valuuta ja kelle tööga ehitati üles uus riik. Nemad vääriks tagasivaadet ja meenutust Eesti lähiajaloole,» rääkis ta ning lisas, et maantee ääres pimeduses hõõguvad silmad peaks andma igaühele põhjust järelemõtlemiseks väärtuste ja elu üle.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles