Kehakinnituseks oli kultuuripäevade vapper meeskond valmistanud suuremas koguses kartulisalatit, kama ja küpsisetorti. Kultuuripäevade teise päeva õhtune programm koosnes Eesti filmidest ja muusikast ning oli mõeldud ka saksakeelsele publikule. Anu Auna «Vahetus» ja Ivan Pavljutskovi «Ivanipäev» on filmid, mis kajastavad Eesti elu ja sakslaste jaoks oli huvitav näha kujutist naise rollist tänapäeva Eestis ning Eesti-Vene kultuurikonfliktist. Põnev näide Eesti filmikunstist oli ka kultuuripäevadel esilinastunud Berliinis elava filmirežissööri Ingrid Hübscheri komöödia «Valentin».
Järgnenud Eva Eensaar-Tootseni ja Maria Petersoni kitarrikontsert koosnes küll eestikeelsetest lauludest, kuid sakslased nautisid väga nende esitusviisi ja meloodiat. Eestlannaga abielus olev Jörg Thielmann märkis näiteks, et elava muusika esitus on alati suurepärane ning olulisim on muusikaga edasikantav energia, sama arvamust jagas hetk hiljem dirigent Kristiina Poska abikaasa Armin Schürer. Ja kui siis poolteist tundi enne südaööd astus lavale Tanel Padar Blues Band, langesid ka viimased kultuuribarjäärid. Kõik eesti kultuuripäevadele tulnud külalised said enne kojuminekut Berliini Eesti Kultuuriseltsilt kingituseks kaasa paki ehtsat Eesti nisuvaba Pärt-Jaagu mustsõstra kama.
Berliini Eesti Kultuuripäevade põhikorraldajateks olid Kadi Mustasaar ja Eesti Kultuuriseltsi KAMA esimees Aira Paschke, toimkonda kuulus veel kuus tublit Berliinis elavat eestlannat. Kust tuli see idee, mis motiveeris pingutama? Kadi Mustasaar: «Eks suures osas on see janu oma kultuuri järele. Eestisse satun vaid paar korda aastas, siis ei pruugi aga jõuda ka teatrisse ja kontserdile.» Sama kinnitas ka Aira Paschke: «Idee oli juba mitu aastat õhus. Tahaks väga osa saada Eesti rikkast kultuurielust, kuid ei saa Eestis käia nii tihti kui tahaks.» Paschke lisas, et programmi planeerimisel oli eesmärgiks näidata Berliinis eesti kultuuri võimalikult erinevate nurkade alt.
Tore, et oma osa said ka siinsed lapsed, kelledest paljude jaoks on Indrek Koff lemmikkirjanik. Aira Paschke: «Eesti kultuur võlub Berliini kontekstis teistsuguse perspektiiviga elule ja asjadele ning eestilikult ainulaadse irooniaga.» Korraldajad said nii esinejatelt kui publikult rohkelt positiivset tagasisidet ning järgmisel aastal on tulemas KAMA 2. Eesti kultuuri Berliini toomisest on saamas traditsioon.