Maria Faust sai 3200-eurose preemia ja taiese

Hendrik Alla
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maria Faust Sacrum Facere
Maria Faust Sacrum Facere Foto: Tallinn Music Week pressimaterjal

Eesti Jazziauhindu jagatakse tänavu juba kümnendat korda. Jazzkaare ja Danske Banki peaauhinna võitjaks osutus saksofonist, helilooja ja ansamblijuht Maria Faust.

Koostöös Eesti Jazzliiduga antakse 10. korda välja ka Noore Jazzitalendi preemia, mille võitis bassist Heikko Remmel. Jazziedendaja tiitli pälvis Tallinna jazziklubi Philly Joe’s ja uue kategooriana lisandus tänavu Aasta Jazzansambli tiitel, mille võitis vokaalansambel Estonian Voices.

Peapriisi Danske Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid jazzmuusikuid nende kolme viimase aasta saavutuste eest.

Taanis elav Eesti helilooja ja saksofonist Maria Faust on tuntust kogunud oma suurekoosseisuliste ansamblitega Maria Faust Jazz Catastrophe ja Maria Faust Sacrum Facere. Samanimeliste heliplaatide eest on tal ette näidata hulk muusikaauhindade nominatsioone nii Eestist kui Taanist ja Maria Faust Sacrum Facere eest pälvis ta Danish Music Awards Jazz «Aasta helilooja» ja «Aasta cross-over» auhinnad. Esmaspäeval võttis Maria Faust vastu Taani prestiižika kultuuriauhinna Niels Matthiasens Mindelegat, millega on pärjatud Taani kõige tuntumaid muusikuid, näitlejaid ja kunstnikke. 

 Saaremaalt pärit Maria Faust rõhutab oma muusikas sidet juurtega. Ta on omanäoline, julge ja otsiva vaimuga helilooja ning interpreet. Tema Sacrum Facere on saanud väga sooja vastuvõtu osaliseks paljudel Euroopa muusikafestivalidel ja jätkab kindlalt võidukäiku maailmas. Jazzkaar tellis heliloojalt festivali lõpetamiseks erilise teose Velocipede, mis ühendab erinevaid kultuurivaldkondi ja kus osalevad Taani ja Eesti muusikud. Teos tuleb ettekandele 1. mail Vabal Laval. 

Danske Jazziauhinna auhinnafond on 3200 eurot, skulptor Tiiu Kirsipuu taies ning artisti kontserdi salvestus ETV poolt.

Noore Jazzitalendi tiitli annavad välja Jazzkaar ja Eesti Jazzliit, hindamaks kuni 26-aastaste muusikute initsiatiivi, head taset ja loomingulisust. Noor bassist Heikko Remmel on esinenud koos paljude tunnustatud jazzmuusikutega Eestist ja kaugemalt. Teda peetakse üheks paremaks Eesti noore generatsiooni kontrabassimängijaks ning ansamblikaaslaseks.

Noor Jazzitalent saab auhinnaks Tiiu Kirsipuu taiese, esinemise oma ansambliga Jazzkaare kontserdihooajal, salvestusvõimaluse Eesti Raadios, video Vlijandi Vibes’ilt ja fotosessiooni fotograaf Kaupo Kikkaselt.

Jazziedendaja auhinnaga tunnustatakse aastast 2009 inimesi, kes aitavad oluliselt kaasa jazzmuusika tutvustamisele ja arendamisele Eestis. Tänavu pälvis tunnustuse 2014. aastal loodud jazziklubi Philly Joe’s, mille tegevuse eesmärk on olla Eesti jazzmuusika inkubaatoriks ning tuua muusikud ja kuulajad kokku inspireerivas keskkonnas.

Jazziedendaja saab Tiiu Kirsipuu taiese, vabapääsmed kõigile Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu kontsertidele aasta jooksul ning JURA Z6 espressomasina festivali peatoetajalt Kafolt.

Aasta Jazzansambli auhind antakse välja esmakordselt. Selle võib pälvida vähemalt kaheliikmeline loominguline kollektiiv, mis on edukalt tegutsenud vähemalt kolm aastat ja on salvestanud vähemalt ühe albumi. Auhinna pälvinud kuuikut Estonian Voices võib pidada Eesti viimase aastakümne säravaimaks vokaalansambliks. Kollektiiv sündis Jazzkaare ning Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 algatusel ja Kadri Voorandi innuka tegevuse tulemusena. Oma debüütalbumit “Ole hea” esitles ansambel 2014. aasta Jõulujazzil.

Aasta Jazzansambael saab auhinnaks Tiiu Kirsipuu taiese ning 1000 eurot.

Eesti Jazziauhindu annab festival Jazzkaar välja koos oma kuldsponsori Danske Banki ja Eesti Jazzliiduga 10. korda, tunnustamaks Eesti silmapaistvamaid jazzmuusikuid. Auhinnad antakse üle 27. aprillil toimuval USA jazzistaari Chris Potteri kontserdil. Reedel, 29. aprillil toimuval galakontserdil  «Jazziauhinnad 10» astuvad üles senised võitjad: kitarrist Jaak Sooäär (2007), trummar Tanel Ruben (2008), saksofonist-flötist Siim Aimla (2009), saksofonist Raivo Tafenau (2010), pianist Kristjan Randalu (2011), saksofonist Villu Veski (2012), bassist Taavo Remmel (2013), klarnetist Meelis Vind (2014), laulja Kadri Voorand (2015) ja ka tänavuse Danske jazziauhinna võitja Maria Faust.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles