R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ugala teater jagas 91. sünnipäeval kolleegipreemiaid

Raul Sulbi
Facebook
Comments
Ugala teater.
Ugala teater. Foto: Elmo Riig / Sakala

Täna jagati Ugala teatri sünnipäeva puhul traditsiooniliselt kolleegipreemiaid, käidi ka Viljandi Metsakalmistul haudadele küünlaid panemas ja kinnitati Ugala fuajee seinale kuldplaadid repertuaarist maha läinud lavastustele.

Parima lavastaja preemia sai Taago Tubin (lavastused «Maakad» ja «Isa talveuni»), teatas teatri pressiesindaja.

Parimaks kujundajaks hindasid kolleegid kunstnik Jaanus Laagrikülli (kujundused lavastusele «Arkaadia», «Grace ja Glorie», «Isa talveuni» ja «Väikesed vanamehed»).

Parima näitlejanna preemia said Carita Vaikjärv (lavastused «Maakad», «Stockmannid», «Majandustõus», «Karlsson katuselt»)  ja Kadri Lepp (lavastused «Grace ja Glorie», «Piloot», «Väikesed vanamehed»).

Parimaks näitlejaks hinnati kolleegide poolt Aarne Soro  (lavastused «Stockmannid», «Majandustõus», «Isa talveuni», «Karlsson katuselt» ja suvelavastus «Väikesed vanamehed»).

Parim lavastust teenindav ja ettevalmistav töötaja 2010 on Ugala kunstnik-dekoraator Taimi Põlme. Parim maja ja publikut teenindav töötaja 2010 on teist aastat järjest teenindusjuht Kelly Eensoo.

Südamega tehtud töö preemia läks Ugala loomingulisele juhile, lavastajale ja näitlejale Indrek Sammulile. Preemia pälvisid ka 2010. aasta jooksul enim etendusi mänginud näitlejad Arvi Mägi ja Kata-Riina Luide.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles