L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sääsepirina Alguse Kontsert avalikustas kava

Hendrik Alla
Facebook
Comments
Sääsepirina Alguse Kontsert
Sääsepirina Alguse Kontsert Foto: Kerli Sosi

Sääsepirina Alguse Kontsert tuleb jälle! Juba neljandat aastat Soomaa taluõuedel ringi tiirutav õdus kodufestival jõuab tänavu tagasi sinna, kust kõik alguse sai, Mardu talu õuele. Kontsert toimub laupäeval, 4. juunil.

Nagu Sääsepirina Alguse Kontserdil tavaks, alustatakse õhtut rahulikumate helidega, et siis suveöö edenedes uue päeva künnisel veidi pöörasemate helide saatel end unehõlma tantsitada. Kontserdil astuvad üles Verbarium, kes mõne aasta eest August Sanga ja Kersti Merilaasi luulest inspireerituna sõnadele sobivaid helipilte looma asus. Neile järgneb oma hetketi sõgedavõitu helikeelega mitu aastat Sääsepirinale oodatud Barbariz. Esimese rahvusvahelise pundina Sääsepirina Alguse Kontserdi üles astuva ungari-eesti trio Porteleki/Tärn/Pärnoja loomingus on suvehaku esimesse nädalavahetusse hästiistuvat folki, jazzi ja rokki. Öö hakul lava hiivav Micucu viib kontserdikülalised võimsale alternatiivsele instrumentaalsele rännakule, misjärel antakse tuld uut päeva tervitada soovivatele tantsujalgadele Sander Mölderi krutitud helisegude saatel.

Kui kontserdil üles astuvad muusikud annavad kütet hingele, siis samavõrra kütkestavat täidet kehale pakub üheks õhtuks sisse seatav kohvik Magda. Rõõm, et Sääsepirin mahub taas Köögi peakoka ja mootori Ann Ideoni sellesuviste vägagi loetud ülesastumiste hulka. Lauale on plaanis kanda eksootilist kala, kodumaist liha ja mitut sorti rohelist, mida varasuviselt heina– ja peenramaalt leida on.

Ka nooremad festivalikülalised ei jää tähelepanuta – Dagmar Tipu Looduskoolist hoolitseb selle eest, et lastel oleks tegevust, rõõmu ja teadmistega vürtsitatud lusti võrdselt lapsevanematele pakutavate muusikaliste rännakutega. Tegevused sobivad põngerjatele vanuses 4-10 aastat.

«Tundub, et see kõik kokku töötab ja on ilus ja hea. Me oleme leidnud igal aastal kontserdiga hulga häid uusi sõpru ja kohanud vanu kamraade, kes enne suurt suve ja sääsepirinat leiavad jälle ja jälle tee hullutavast ilmakärast eemale kontserti ja kogu seda ümbritsevat loodust nautima,» ütleb kontserdi programmijuht ja Mardu talu peremees Rait Parts.

Kontserdi korraldajad hoiavad kõigis oma tegemistes mõistlikku joont ja inimese mõõtu, sestap on ka tänavu pileteid müügis piiratud hulk. Täpsemat infot piletite ja muu vajaliku kohta saab Mardu talu kodulehelt http://mardu.ee/saasepirinaalgusekontsert

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles