T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia esimene laureaat selgub juulis

Hendrik Alla
Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia esimene laureaat selgub juulis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lepo Sumera
Lepo Sumera Foto: Erakogu

14. juulil selgub Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia esimene laureaat. Uue preemia annavad välja Eesti Autorite Ühing ja Eesti Heliloojate Liit. Väärikas auhind antakse üle Pärnu muusikafestivalil Eesti Festivaliorkestri kontserdil.

Lepo Sumera nimeline heliloomingu preemia väärtustab autoristiili selget arengukaart, muusikalise mõtlemise mastaapsust ja kunstilist sügavust ühe helilooja loomingus. Preemia žüriisse kuuluvad dirigent Paavo Järvi, helilooja Erkki-Sven Tüür, muusikateadlane Kerri Kotta ning elektronmuusik Tammo Sumera. Auhinnafond on 4000 eurot.

«Oluline on märgata heliloojate loomingulise tee pikemat arengukaart, tänu millele üksikud teosed sünnivad. Mõnikord moodustavad üksikud teosed omavahel aastate lõikes lausa seostatud tervikuid. Just laiemat ja ulatuslikumat pilku toobki Lepo Sumera nimeline heliloomingu preemia esile,» räägib Eesti Heliloojate Liidu esimees Märt-Matis Lill uue heliloomingu preemia taustast.

«Lepo Sumera on meie heliloomingu kesksemaid ja värvikamaid isikuid, kes on olnud paljudele loojatele, sealjuures mitte ainult heliloojatele, oluliseks eeskujuks, õpetajaks ja inspiratsiooniallikaks. Tema loomingus tulevad selget välja just need jooned, mida me selle preemiaga tunnustada tahame: kunstiline sügavus ja ambitsioonikus, muusikalise mõtlemise mastaapsus ning võime luua mõjuvaid dramaatilisi ja monumentaalseid tervikuid,» lisab Lill.

Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia kandidaate esitavad žürii liikmed ning laureaat selgub žürii arutelus.

Preemia antakse kätte 14. juulil kell 20.00 Pärnu Kontserdimajas, kus esineb Viktoria Mullova viiulil ja Eesti Festivaliorkester Paavo Järvi juhatusel. Kavas on Erkki-Sven Tüüri «Tormiloits», Jean Sibeliuse Viiulikontsert, op. 47 ja Carl Nielseni Sümfoonia nr 2.

Märksõnad
Tagasi üles