Video: Vene luure kasutas mustlannat Eesti politseiniku lõksuvedamiseks

Kaader filmist "Luuraja ja luuletaja". Lana Vatsel

FOTO: Kaader filmist

«Seenelkäiku» mäletate? Nüüd näeme, millega selle režissöör Toomas Hussar ja «Mandariinidega» Eestile Hollywoodis kuulsust toonud Rein Kotov ja Ivo Felt seekord hakkama said. Vaata treilerit!

Hussari teise mängufilmi «Luuraja ja luuletaja» peategelaseks on sarmitu salapolitseinik Gustav Tukk, kes kohtub salapärase mustlannaga. Peagi selgub, et tegemist on Vene luure poolt talle seatud lõksuga. Et vastase kavatsustele paremini jälile saada, antakse Gustavile käsk suhet jätkata. Paraku kipub ülesanne mehel üle jõu käima, sest eneselegi ootamatult on ta vaenlasesse armunud. Mustlanna vastu tunneb romantilist huvi ka luuletaja Miku Tähn, kes on paras tüütus. Käivituvad sündmused, mis ei tõota ühtegi head lahendust. Peaosades Jan Uuspõld, Rain Tolk ja Lana Vatsel.

«Luuraja ja luuletaja» esilinastus Eestis toimub 21. septembril, film on Eesti kinolevis alates 22. septembrist 2016. Filmi stsenarist ja režissöör on Toomas Hussar, kunstnik Kristina Lõuk, operaator Rein Kotov, produtsent Ivo Felt. Tootja Allfilm.

«Luuraja ja luuletaja»  maailma  esilinastus toimub juba  6. juulil Tšehhis Karlovy Vary filmifestivalil. Film valiti võistlusprogrammi «East of the West». Karlovy Vary filmifestival, mis toimub sel aastal juba 51. korda, on A-kategooria filmifestival ning üks Euroopa aasta olulisimatest kinosündmustest.

Toomas Hussari eelmine mängufilm «Seenelkäik», mis linastus 2012. aastal, oli kohalik kassahitt, meelitades kinodesse ligi 75 000 inimest. Film saavutas edu ka rahvusvahelistel filmifestivalidel – «Seenelkäik» esilinastus Karlovy Varys ning selle Põhja-Ameerika esilinastus toimus Toronto Rahvusvahelisel Filmifestivalil. Film võitis FIPRESCI žürii auhinna Mannheim-Heidelbergis, parima näitlejanna auhinna Marrakechis, lisaks valiti «Seenelkäik» ka 2012. aasta parimaks Eesti filmiks.

Tagasi üles
Back