Kultuurisoovitused

Jänes kohtus Permi oblasti juhtidega

Permi oblasti delegatsioon kultuuriministri juures.

FOTO: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Laine Jänes kohtus täna Venemaa Permi oblasti asepeaminister Boriss Milgrami, kultuuriminister Nikolai Novitškovi ja tuntud teatrikriitik Oleg Lajevskiga, kes on visiidil Tallinnas, et tutvuda Euroopa kultuuripealinna projekti korraldusega ning arutleda kultuurialase koostöö võimaluste üle

Permi asepeaminister Boriss Milgram tegi kultuuriminister Laine Jänesele ettepaneku koostööks rahvusvahelise festivali ja foorumi «Lavastaja maailm» (Пространство
режиссуры) raames, vahendas kultuuriministeeriumi pressiesindaja.

Tänavu plaanivad sellel festivalil osaleda Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased, keda juhendab Elmo Nüganen. 2012. aastal pühendatakse aga kogu festival Baltimaade teatrikunstile. Siis on festivali kunstiliseks juhiks Adolf Šapiro, kelle loominguline tegevus on olnud tihedalt seotud Balti riikidega.

Minister Laine Jänes märkis, et teatrialased koostöösidemed Eesti ja Venemaa vahel on traditsiooniliselt olnud väga tugevad. «Kultuuriprogramm, mille koos Vene Föderatsiooni kultuuriministriga 2009. aastal allkirjastasime, loob meie kultuuritegijatele ja -institutsioonidele mitmeid võimalusi loominguliste suhete edasiseks tugevdamiseks ja arendamiseks. Samuti muudab see hõlpsamaks mitmete ühisprojektide teostumist,» mainis kultuuriminister Jänes.

Kohtumisel Permi oblasti delegatsiooniga osalesid ka Tallinna Linnateatri direktor Raivo Põldmaa ja festivali Kuldne Mask Eestis direktor Svetlana Jantšek.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles