Aasta koori tiitli pälvis Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor

Merje Pors
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aasta dirigent Ingrid Kõrvits.
Aasta dirigent Ingrid Kõrvits. Foto: Peeter Langovits

Eile kuulutati Estonia kontserdisaalis Eesti Kooriühingu galakontserdil välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad. Aasta koori tiitli pälvis Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor.

Aasta dirigendiks 2010 tunnistati Tallinna Muusikakeskkooli õpetaja ja koorijuht Ingrid Kõrvits. «Pole just sageli juhtunud, et aastapreemia saavad nii dirigent kui tema koor,» märkis Eesti Kooriühingu tegevdirektori kohusetäitja Kaie Tanner.

Panuse eest kultuuriruumi sai Aasta koori tiitli Tartu Poistekoor (dirigendid Undel Kokk ja Annelii Traks), mis esineb edukalt nii kontserdi- kui konkursilaval ja teeb kaasa Vanemuise muusikalides.

Aasta dirigent-muusikaõpetaja tiitli sai Anne Pääsuke, kes juhatab Haapsalus DO-RE-MI laulustuudio koore ning õpetab Ridala Põhikoolis.

Aasta orkestridirigendi tiitlit kannab instrumendiõpetaja ning Kose Kiriku Pasunakoori dirigent Kahro Kivilo, kes möödunud aastal juhatas ühendorkestreid nii Pühajärve Puhkpillipäeval kui Tartu vaimulikul laulupeol.

Kooriühingu koostööpreemia 2010 läks noorele solistile Heldur Harry Põldale, kes laulab Rahvusooper Estonia poistekooris, kuid esineb solistina nii suurvormides kui kontserdilavadel ning on juba mänginud ka ooperis.

Üksmeelepreemia 2010 vääriliseks tunnistati Ludmilla Dombrovska, kes on kauaaegse vokaalpedagoogi ning kooride hääleseadjana koorimuusika paremaks kõlamiseks palju ära teinud.

Aasta nooreks dirigendiks sai Janne Fridolin.

80 nominenti

Viieteistkümnele tiitlile kandideeris 80 nominenti, kelle hulgast tegi valiku kooriühingu muusikanõukogu. Hinnati kooride, orkestrite ja dirigentide muusikalisi saavutusi, kontserttegevust, salvestusi, osalust konkurssidel ning panust ümbritsevasse kultuuriruumi.

Tiitlisaajatele väljapandud preemiad pole rahalised, vaid saaja muusikaliseks arendamiseks mõeldud. Nii saavad aasta koor ja orkester enda poolt valitud Eesti heliloojalt teose tellida, aasta dirigendid end erialaselt väljaspool Eestit täiendada, aasta toetajatele anti üle kutsed kõigile 2011. aasta suurematele koorisündmustele jne.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles