P, 10.12.2023

Eesti filmipidu Helsingi festivalil «Armastus & Anarhia»

Hendrik Alla
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Frankie Animal
Frankie Animal Foto: Ken Oja

Helsingi rahvusvaheline filmifestival «Armastus & Anarhia» leiab aset 29. korda ja nagu juba traditsiooniks saanud, toimub festivalil Eesti filmiklubi ning programmi mahub mitu Eesti filmi.

Tänavu on festivali kavva valitud kolme eesti naisrežissööri filmid: Triin Ruumeti süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia «Päevad, mis ajasid segadusse» (2016), Kadri Kõusaare Oscarile esitatud trillerlik «Ema» (2016) ning Liina Paakspuu «Hundi süda sees“ (2015), mis on film eesti Metsatöllust, soome Finntrollist ja põhjamaise folk metal’i olemusest. Lisaks filmidele saab Soome publik kohtuda ka Eesti filmitegijatega. Pärast seansse ajavad publikuga juttu näitlejad Juhan Ulfsak ja Jaanika Arum filmist «Päevad, mis ajasid segadusse», «Ema» produtsent Aet Laigu ning «Hundi süda sees» režissöör Liina Paakspuu.

Traditsiooniline Eesti õhtu toimub Dubrovniku klubis (Eerikinkatu 11, Helsingi) kolmapäeval, 21. septembril kell 21. Klubiõhtu algab Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli tudengite lühifilmide linastusega.

Õhtu lõpetab eesti indie-rock-ansambel Frankie Animal, kes tegutseb alates 2012. aastast. Bänd on ühtaegu õrn ja jõuline, lummates publikut oma läbistava, kuid samas intiimse ja tundliku esinemisega. Grupi kõlapildis on kuulda mõjutusi Feistist Arctic Monkeysini. Selle aasta aprillis ilmus ansamblil esimene täispikk stuudioalbum «The Backbeat».

Helsingi rahvusvaheline filmifestival «Armastus & Anarhia» kestab kuni 25. septembrini, filmikava ja lisainfo leiab siit: http://hiff.fi/.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles