Kultuurisoovitused

Kirjanikud lähevad Nigulistesse

Bernt Notke (u 1440–1509) töökoda. Surmatants. 15. sajandi lõpp. Eesti Kunstimuuseum

FOTO: Marina Puškar

Niguliste muuseum ja Eesti Kirjanike Liit kutsuvad osalema üritustesarjas «Kirjandus Nigulistes. Valgmik II».

Üritused toimuvad septembrist novembrini kord kuus neljapäeviti algusega kell 18.00 Niguliste muuseumis. Käesolev sari avab seoseid kirjanduse, helide ja piltide vahel ajaloolises Nigulistes.

Neljapäeval, 29. septembril kell 18.00 toimub Niguliste muuseumis sarja avaüritus, kus astub üles Peeter Laurits (sõnad ja pilt). Juttu tuleb post- ja avant-mentaliteetide vaheldumisest kultuuris, hiljutisest küberavangardist, mis jättis postmodernsed hoiakud kasutuna kõrvale ning hakkas töötama ühisteadvuse suunas. Lõpuks võimalikust ühisteadvusest teiste eluvormidega – loomade, sääskede, seente ja sammaldega.

Neljapäev 27. oktoober kell 18.00 Niguliste muuseumi Antoniuse kabelis Robert Staak, Maria Staak ja Christopher Staak: «Shakespeare ja muusika»

Neljapäev 17. november kell 18.00 Niguliste muuseumi Antoniuse kabelis Piret Päär ja Veronika Kivisilla: «Hingedeaja lood ja laulud»

Niguliste muuseumi ja Eesti Kirjanike Liidu korraldatava üritustesarja «Kirjandus Nigulistes. Valgmik» kava http://nigulistemuuseum.ekm.ee/mida-muuseumis-teha/loengud/

Tagasi üles