P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Video: Andres ja Pearu kui Pirogovi rullnukad

Hendrik Alla
Video: Andres ja Pearu kui Pirogovi rullnukad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Õpetajate maja galeriis neljapäeval avatud näitus «Tõe ja õiguse inimesed» on pühendatud A. H. Tammsaare «Tõe ja õiguse» I osa juubelile - Eesti kirjanduse suurteose esimese osa ilmumisest 1926.a. möödub tänavu 30. oktoobril 90 aastat.

Tammsaare «Tõe ja õiguse» I osa -  meie kirjanduse tüvitekste - ning selle kirjandusteose tegelaskujud ja sündmused on antud näituseprojekti vundamendiks ja ankruks. Just Tammsaare ehe tekst «Tõe ja õiguse» I osas on selleks tuumaks ja raskuskeskmeks, millele kogu näituse visuaalia toetub, mille kaudu selle näituse pilte nö loetakse ja mõistetakse.

Eesti Maalikunstnike Liidu näitusena teeb selle näituse teiste seas eriliseks kontseptsioonis toodud range nõue tekstipõhisusele. Tugev seotus kirjandusliku originaaltekstiga ei tähenda siin siiski mitte vaid pelka illustreerimist, vaid annab professionaalsetele visuaalkunstnikele võimaluse isikupärasteks tõlgendusteks meie rahvuskirjanduse suurteosele nö vabakunsti võtmes ja meediumites, kuhu iga autor on lisanud linke ja allusioone omaenda väga isiklikest lugudest.

Osalevad:  Enn Tegova, Juss Piho, Margus Tiitsmaa (Sorge), Albert Gulk, Kätlin Stahl, Tiina Tammetalu, Owe Büttner, Kai Kaljo, Heli Tuksam.  Näituse töörühmas osales ka Tiina Büttner (eesti fil), abi osutas TÕM galerist Marina Laidla.

Näitus on avatud Õpetajate E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160. Näitus on avatud kuni 31. oktoober 2016.

Näitusega soovime omalt poolt anda hoogu käimasolevale  Tammsaare «Tõe ja õiguse» I osa juubelile pühendatud illustratisoonikonkursile, millist korraldab Tammsaare Muuseum ja Tammsaare ja Vilde Sõprade Selts. Lähemalt sellest siin.

Märksõnad
Tagasi üles