Tegu on ruumilise installatsiooniga, mis valmib koostöös Tallinna Tehnikaülikooli tudengitega nende ideid arvestades ja kus viis tiimi presenteerivad oma lahenduse.
«Praeguse kava kohaselt esitleme Episoodi II 9. novembril, ja Episoodi III 16. detsembril, tegemist on installatsiooniprojektidega. Toimumiskohad jätan siinkohal sihilikult avaldamata, üllatusmomentideks vahetult enne vastavate sündmuste toimumisi,» räägib Raoul Kurvitz ise. «Võin öelda vaid niipalju, et taas kord on pistmist mind alati esmajoones huvitavate post-industrialistlike, metafoorses mõttes ehk ka post-apokalüptiliste ruumisituatsioonidega. Meie-vormi kasutan ma siin aga seetõttu, et teostan need episoodid koos TTÜ arhitektuuriülõpilaste loomingulise osalusega; vastavad projektid on lülitatud praktikumi korras ka meie õppekavasse.»
Raoul Kurvitz on kuulus oma installatsioonide ja performance`ite poolest, kuid neid on keeruline jälgida, sest need on mööda maailma laiali. Seekordne üritustejada toimub tema kodumaal.
«Kunsti puhul pole oluline taiese ilu, vaid see, et vaatlejas tekiks emotsioon, eriti hea on, kui lisaks emotsioonile hakkab inimene mõtlema, juurdlema tekkinud tunde ja teose loomise tagamaade üle,» räägib Fahle galerist Meelis Tammemägi. «Emotsioone ja mõttematerjali pakub Raoul Kurvitza kolmeosaline projekt Momentum küllaga, lisaks maalinäitusele luuakse projekti raames mitu totaalset ruuminstallatsiooni, toimunud on juba performance ja ka välkseminar, mis keskendus Momentumi rakendumisele füüsikas ja ka maailmapoliitikas. Soovitan külastada maalinäitust Fahle Galeriis ja võimalusel ka erinevaid ruuminstallatsioone, sest on harukordne, et kunstnik midagi nii mastaapset loob ja seda siin Eestis, kohapeal.»