L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: suur avapidu NUKU teatris

Hendrik Alla
, toimetaja
Galerii: suur avapidu NUKU teatris
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

NUKU teatri ja muuseumi jaoks olulise ajajärgu lõppu ja uue algust. Lai 1/Nunne 4 uuenenud teatrikompleksis toimus pidulik avatseremoonia ja lindilõikamine.

13 kuud kestnud ehituse tulemusena on Nunne tänavale kerkinud ligi 1400-ruutmeetrine teatrihoone, kus lisaks saalile on leidnud koha ka uued lisaruumid NUKU muuseumi ekspositsioonile ning tööruumid teatri tehnikutele ja dekoratsioonimeistritele. NUKU peasissepääs asub edaspidi uues majaosas Nunne tänaval.

Koos juurdeehitusega rekonstrueeriti ka Lai 1 teatrimaja, kogu projekti maksumus on koos käibemaksuga 6 miljonit eurot. Juurdeehituse arhitektuurse lahenduse autorid on Karisma Arhitektid koosseisus Risto Parve, Diana Taalfeld, Kai Süda ja Kristo Kaskpeit ning sisekujunduse lõid Maile ja Eliina Grünberg. Lai 1 teatrimaja uuenenud sisekujunduseautor on teatri peakunstnik Britt Urbla Keller.

«Me tähistame täiesti uue ajajärgu algust NUKU teatri elus,» ütles teatri kunstiline juht Taavi Tõnisson. «Pühapäevane (M)aja Pidu on pühendus meie majale ja neile inimestele kes on seotud sellele majale sisu ja vormi loomisega. Samuti on (M)AJA pidu pühendus kodutundele, mis selle imelise maja seinte vahel tekib,» väljendab Tõnisson kogu NUKU töötajate tänulikkust ja uhkust.

Kogu kompleksi avapäeval, 13. novembril sai vaadata kolme etendust, tutvuda NUKU muuseumi värske ekspositsiooniga «Nukuteatri loomise lugu» ja käia koos teatritöötajatega majaekskursioonidel. Etenduste eel kõlab ka uhiuus publikukutsung, mis valiti välja 20 konkursitöö seast. Võidutöö «Puhun Nukule Elu Sisse» autor on helikunstnik Judith Parts.

Õhtul on kutsetega tänukontsert-etendusele oodatud üle 500 inimese, kes on teatrihoone valmimisele kaasa aidanud. Uude teatrikompleksi elamusi saama on NUKU teatri 65. hooajal oodatud kõik huvilised!

Märksõnad
Tagasi üles