Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ERSO direktoriks saab Kadri Tali
Tali: see on väga suur vastutus

Kadri Tali. FOTO: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Laine Jänes kiitis heaks konkursikomisjoni ettepaneku nimetada Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) direktoriks muusikamänedžer ja produtsent Kadri Tali.

«Esmaspäeval tuleb tööd alustada, see on esmane emotsioon. Ma olen realistlik inimene,» kommenteeris Tali Postimees.ee'le oma esimesi emotsioone pärast uue ametikoha saamist. «See on väga suur vastutus,» lisas ta, ja lubas pikemalt oma plaane kommenteerida lähiajal.

Kadri Tali on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja Eesti Muusikaakadeemia, märgib kultuuriministeerium oma pressiteates. Ta on Põhjamaade sümfooniaorkestri looja, mänedžer ja produtsent alates 1996. aastast, tegutsenud ka kammerorkestri Kremerata Baltica mänedžerina ning töötanud kaheksa aastat Eesti Kontserdis projektijuhina.

Kadri Tali algatusel ja eestvedamisel on toimunud kümneid kontserdihooaegu ja –turneesid, teiste seas Põhjamaade sümfooniaorkestri iga-aastased temaatilised kontserdisarjad. Ta on nelja heliplaadi kaasprodutsent ning olnud osaline mitmetes rahvusvahelistes koostööprojektides dokumentaalfilmidest muusikafestivalideni.

ERSO direktor vastutab orkestri kui riigi etendusasutuse töö igapäevase ja strateegilise juhtimise eest, pidades silmas ERSO-le pandud kunstilisi ning majanduslikke eesmärke. Oluline ülesanne on ERSO loomingulise ja majandustegevuse lühi- ja pikaajaline planeerimine ning kavandatud tegevuste elluviimine.

ERSO direktori konkursile laekusid tähtajaks kaheksa kandidaadi sooviavaldused. Kandidaatide sobivust ametikohale kaalus komisjon, kuhu kuulusid Eesti Muusikanõukogu, ERSO loomenõukogu, ERSO orkestrantide ja kultuuriministeeriumi esindajad.

Kultuuriminister Laine Jänes vallandas ERSO direktori Andres Siitani ränkade juhtimisvigade tõttu möödunud aasta 15. novembril ja määras orkestri direktori kohusetäitjaks Eesti Filharmoonia kammerkoori direktori Anneli Undi. Seejärel teatas oma tagasiastumisest ERSO kunstiline juht maestro Neeme Järvi.

Konflikt kultuuriministeeriumi ja ERSO vahel sai avalikkusele teatavaks 7. septembril, mil Siitan pöördus minister Jänese poole avaliku kirjaga, kuna minister polnud leidnud poole aasta jooksul kordagi võimalust Siitaniga kohtuda. Kirjas heitis Siitan ministrile ette orkestri keerulisse majanduslikku olukorda asetamist, vastukaaluks heitis minister Siitanile ette juhtimisvigu.

Tagasi üles
Back