N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti film otsib lapsstaare

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Uue Eesti mängufilmi "Eia jõulud Tondikakul" tegijad asuvad otsima lastest peaosatäitjaid, tulevased näitlejad valitakse 8-11aastaste laste hulgast.
Uue Eesti mängufilmi "Eia jõulud Tondikakul" tegijad asuvad otsima lastest peaosatäitjaid, tulevased näitlejad valitakse 8-11aastaste laste hulgast. Foto: eiafilm.ee

Uue Eesti mängufilmi «Eia jõulud Tondikakul» tegijad asuvad otsima lastest peaosatäitjaid. Osalejavaliku seansid korraldatakse aprillis kümnes Eesti linnas, tulevased näitlejad valitakse 8–11-aastaste laste hulgast.

«Eia jõulud Tondikakul» on üks Eesti Vabariik 100 filmikonkursi võitjatest. Filmi stsenaristi ja režissööri Anu Auna sõnul otsivad filmitegijad lapsi, kes hakkavad mängima kaht peategelast: 10-aastaseid Eiat ja Atsi. «Samuti valime kõigi laste hulgast välja ka kõrvalosatäitjad, kes saavad seiklusrikkas jõulufilmis kaasa lüüa,» ütles Aun.

Valiku esimene voor kestab 9.–29. aprillini ning selle aja sees saavad lapsed oma näitlemisoskust katsetada Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Võrus, Rakveres, Jõgeval, Paides, Haapsalus ja Kuressaares.

Osalejavaliku korraldaja Anu Tähemaa sõnul ei ole vaja lapsi filmikatseteks eraldi ette valmistada. «Ootame lastelt eelkõige iseseisvust, julgust ja loomulikkust ning püüame omalt poolt pakkuda vastu toetavat ja rõõmsameelset keskkonda. Ikka selleks, et kõigil lastel jääks katsetest ilus ja põnev mälestus,» sõnas Tähemaa.

Lastefilm räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Eia ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsent Maie Rosmann-Lill, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik ja kunstnik Matis Mäesalu. Filmi planeeritav eelarve on 1,1 miljonit eurot, millest 837 000 eurot eraldati projektile Eesti Vabariik 100 filmikonkursilt.

Lastefilmi võtted algavad tuleva aasta jaanuaris ning see linastub EV100 programmi käigus 2018. aasta detsembris. Film valmib produktsioonifirmade Luxfilm ja Kinosaurus Film koostöös.

Osalejakonkursile saab registreerida alates teisipäevast filmi kodulehel www.eiafilm.ee ning lisainfot leiab filmi Facebooki lehelt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles