Algas XIII Tallinna Kammermuusika Festival

Tallinna Kammermuusika Festival tähistas 2014. aastal oma 10. sünnipäeva suurejoonelise galakontserdiga.

FOTO: Viktor Burkivski

XIII Tallinna Kammermuusika festival toimub 19.–30. augustil, kus külaliste seas on oodatud Põhjamaade talentide sümfooniaorkester Norden ja Poola kammeransambel Baltic Neopolis Virtuosi.

19. augustil püstitatakse juba neljandat aastat järjest Vabaduse Väljakule telk, kus toimuvad igal täistunnil kell 12.00–21.00 kontserdid. Esinevad noored muusikaõppeasutuste õpilased ja mitmed ansamblid.

Avakontsert, mis on linnarahvale tasuta, toimub Estonia kontserdisaalis 21. augustil kell 19.00, kus esineb Põhjamaade noorte talentide sümfooniaorkester Norden, solistidena on orkestri ees tunnustatud Rootsi sopran Susanna Andersson ja tšellist Jakob Koranyi ning dirigendipuldis on Johannes Gustavsson.

Lisaks pakutakse linnarahvale võimalust kuulda Rootsi-Mihkli kirikus 22. augustil kell 15.00 tasuta tunnustatud interpreete – Kristina Kriit (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Neeme Ots (trompet) ja Tiia Tenno (orel).

26. augustil kell 19.00 Mustpeade Majja Läänemere muusikatalente ühendavat Poola kammeransamdlit Baltic Neopolis Virtuosi, kus kaastegevaks on Eesti oma põlvkonna väljapaistvaim tšellist Andreas Lend.

Suurejooneline Galakontsert toob kokku Eesti tippsolistide paraadi 29. augustil  kell 19.00 Mustpeade Majja, kus antakse üle 12. korda Marje ja Kuldar Sink'i nimeline noore muusiku preemia pr. Mari-Ann ja hr. Tunne Kelami poolt.

Tallinna Raekojas ja Hopneri majas esinevad 23.–28. augustini veel mitmed muusikud nii meilt kui mujalt ja festival lõppeb Euroopa Komisjoni esinduse esitlusega 30. augustil kell 19.00 Tallinna Raekojas, esinejateks Euroopa Liidu Noorteorkestri keelpillikvartett ja eesti klaveritrio HEMEIS.

Tagasi üles