Tallinn Comedy Festival korraldab roppuste öö

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pajama Men
Pajama Men Foto: Alari Rammo (EMSL)

Oktoobri esimene nädal saab jälle aasta naerurikkaim — Kinoteater ja Komeedikubi koos teiste ärksate korraldajatega toovad Tallinn Comedy Festivalile mitukümmend artisti kodunt ja võõrsilt.

Ühe korraldaja Andrus Purde sõnul on vähe aastaid, kus naeru oleks vaja nii palju kui tänavu: «Naer aitab nii hetkeks unustada parteidevahelise kraaklemise ja tuumasõjaohu, kui ka ühendab ja liidab. Seepärast on 3.–6. oktoobrini toimuv neljas komöödiafestival pikem, suurem, laiem, sügavam ja mitmekesisem kui kunagi varem,» selgitas Purde.

4. oktoobril toimub suur galaõhtu Nordea Kontserdimajas, kus tulevad esitamisele üksnes valitud käsitöönaljad parimatelt nagu näiteks Tõnis Niinemets, Jan Uuspõld, Mattias Naan, Piret Krumm ja Tigran Gevorkjan. Lisaks veel hulk koomikuid Eestist ja festivali väliskülaliste seast.

Kolmandal päeval astub vaid ühe sõuga Sõpruse kinos üles ilmakuulus USA koomikutepaar Pajama Men, kelle sketši, impro ja stand-up’i hoogne segu on ühtaegu sürreaalne ja äratuntav. Pidžaamameestele järgneb Fopaa festivali eri eestikeelse püstijalakomöödiaga.

6. oktoobril toob Komeediklubi Sõpruse lavale staažika Briti koomiku John Moloney ning Iiri-Iraani päritolu hüperaktiivse Patrick Monahani. Programmi lõpetab Kinoteatri ühekordne akadeemilisem aktsioon Roppuste öö, kus naljad jäävad rangelt vöö ja põlvede vahele.

Tagasi üles