Elisa Raamatu plussiks on võimalus lugeda igal ajahetkel ning ühe kuutasu eest piiramatus koguses. «Elisa Raamatu lugeja profiil eristub tavalugeja omast. Äpi kasutajate seas on palju neid, kes kasutavad ootehetki või ühistranspordis liiklemist sisutühja sotsiaalmeedias ekslemise asemel lugemisele. Äpi kasutajad eksperimenteerivad ka rohkem ning lubavad endale lugemisrõõmu nii raamatupoodide edetabelite tippudest kuni tuntud klassikuteni välja,» loetles Kertu Kriisk Elisa Raamatu klientide kasutusharjumusi. E-raamatuid on väga lihtne kaasas kanda, sest piisab kui lugejal on nutitelefon taskus või tahvelarvuti kotis.
Rakenduse kasutust tõstab ka Elisa Raamatu Iselugeja. Eesti Keele Instituudis välja töötatud, teksti helisignaaliks muutvat kõnesüntesaatorit kasutades, on loodud võimalus digiraamatukogus leiduvate raamatute kuulamiseks. Suur kasu on iselugejast inimestel, kes oma tööülesandeid täites lugeda ei saa või traditsiooniliselt lugeda ei soovigi, küll aga tahaksid raamatuid kuulata. Kõiki, üle 2200 raamatu, on võimalik lasta Iselugejal endale Elisa Raamatu äpis ette lugeda. Elisa Raamatu Iselugeja esitati Aasta Keeletegu 2016 kandidaadiks, kus äpp saavutas auväärselt kõrge teise koha.
Alanud kooliaastat silmas pidades on oluline välja tuua, et kategooriate vaatesse on Elisa Raamatusse juurde lisatud ka «Kohustusliku kirjanduse» alajaotus, et koolikirjandus veelgi hõlpsamini leitav oleks. Nii leiab lugeja kerge vaevaga üles järgmised raamatud nagu «Rehepapp», «Kaka ja Kevad» ning «Kõrboja peremees».
Elisa e-raamatu läbi ajaloo kõige loetumate raamatute esikolmik:
- «Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda» Mihkel Raud
- «Tüdruk rongis» Paula Hawkins
- «Minu Kennedy» Stig Rästa