Mihkel Raud teab kogu tõde

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mihkel Raud.
Mihkel Raud. Foto: Ain Liiva

Raamatulettidele on jõudnud Mihkel Raua uus raamat «Eestlase käsiraamat: sada asja, mida õige eestlane teeb», kus on üles loetletud kõik asjad, mida peab tegema, et olla õige eestlane.

 Uue raamatu esmaesitlus toimub 31. oktoobril kell 17.30 Viru Keskuse Rahva Raamatus, kus autoriga eestluse teemal arutleb endine Eesti Ekspressi peatoimetaja ja ajakirjanik Priit Hõbemägi.

Kes on õige eestlane? Sellele küsimusele on vastuseid otsitud aastasadu, kuid ilmeksimatut viisi «tõelise eestlase» väljaselgitamiseks pole siiani leitud. «Eestlase käsiraamat» toob välja täpselt sada asja, mida iga õige eestlane teeb. Kas sinu raha on Rootsi pangas ja lahjendad suppi hapukoorega? Kas kirud Eesti ilma ja käid sügisel seenel? Oled sa Lembitu soo vääriline või kannatasid su esivanemad ilmaasjata?

Mihkel Raud veedab poole oma ajast Ameerika Ühendriikides ja just eemal olemine andis mõtteid ja ainest kirjutada raamat eestlastele omastest tegevustest.

Eesti Ekspressile antud intervjuus kinnitas Mihkel Raud, et raamatus olevast 100 asjast teeb ta 98: «Kuigi ma üritasin kirjutada nendest asjadest justkui eneseirooniliselt, ei vabasta iroonia mind sellest, et need asjad tegelikult olemas on. No ma ise lõhun samuti puid kirvega, uskumatu. Et nii vähe, kui ma neid lõhkuma pean, siis ma teen seda just kirvega. Nii et küllap ma olen kõigis nende pattudes ka ise süüdi ja kui ma ei oleks, siis poleks ma saanud neist kirjutada.»  

Mihkel Raua «Eestlase käsiraamatu» esitlused toimuvad ka 2. novembril kell 17.00 Viljandi Rahva Raamatus ja sama päeval kell 19.00 Tasku keskuse Rahva Raamatus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles