Kultuurisoovitused

Erika Salumäe avaldab mälestusraamatu

Hispaanias on Erika Salumäe kodu, Eesti on talle kodumaa. Seal olevat väga suur vahe. Taamal olev kollane võiduratas jõudis Salumäe kätte tänu konkurendile.

FOTO: Liis Treimann

Kolmapäeval, 13. detsembril kell 18 esitleb Eesti spordilegend Erika Salumäe Solarise Apollos avameelset ja ausat mälestusteraamatut «Erika Salumäe. Südame põhjast…»! 

Erika Salumäe sai sel suvel 55-aastaseks, tema olümpiakullast Barcelonas möödus 25 aastat. Need on numbrid, mis panid autorit sügavamalt mõtlema ja tagasi vaatama. Esitlusel saab tutvuda Erikaga lähemalt ning loomulikult jagatakse soovijatele ka raamatusse autogramme ja pühendusi

«Umbes kümme inimest on minult küsinud, miks mul on vaja veel üht elulooraamatut,» nendib Erika Salumäe. «Jah, ma räägin uuesti üle paljud seigad oma elust, kuid tegelikult pole see mitte elulooraamat, vaid mälestusteraamat. Ma ei keskendu kronoloogiale ega pretendeeri täielikule loetelule kõigest, mis elus juhtunud. Hoopis meenutan sündmusi ja inimesi, mis või kes on minu elu enim mõjutanud – tänasest vaatenurgast. Selliselt, oma südame põhjast, pole ma paljudest asjadest iial varem rääkinud.

Veelgi tähtsam motivatsioon seda raamatut teha on see, et viimased paar aastat on nii mõndagi tahku minu mõtlemises kõvasti muutnud. Ma ei tea, kas saan just öelda, et olen saatusele tänulik selle hingelise kadalipu eest, millesse ma seoses oma tütre abiellumisega ja sellest Eesti meedias tehtud «järjejutuga» sattusin, aga see andis mulle väga palju mõtlemisainet. Õpetas uuesti olema üksi. Vaatama oma elu üle ka selle pilguga, et mis ma olen valesti teinud.

Ütlen lihtsalt ja selgelt – mu keha on täitsa läbi. Niikaua, kuni vaim on veel virge (ja seda ta on!), tahtsin oma tee korra uuesti mõttes läbi käia.»

Raamatu autor on Signe Lahtein ja raamatu on kirjastanud OÜ Õuetuba.

FOTO: Raamat

Tagasi üles