N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kirjanduskriitika auhinna võitis Berk Vaher

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Berk Vaher
Berk Vaher Foto: Peeter Langovits

Tartus anti täna õhtul kolmandat korda välja Ants Orase nimeline kirjanduskriitika auhind. Auhinna võitis Berk Vaher arvustusega «Pahema jala kindad», mis ilmus ajakirjas Looming (nr 12/2016).

Berk Vaheri arvustus on kirjutatud Aarne Rubeni romaanile «Talvehommiku härmas kindakirjad. Mõistatuslik lugu Djatlovi kurust». Arvustus tegeleb teosega metoodiliselt, mõtted on väljendatud selgelt ja kõik väited kriitiku põhjendatud. Lugemist rikastab isikupärane keel, mis heale kriitikale omaselt ei ole aga eesmärgiks omaette.

Berk Vaher on kirjanik ja kriitik. Ta on ametis Tartu Ülikooli õppejõu ja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna esimehena.

SA Kultuurileht väljaannete kriitikatoimetajate asutatud auhind määratakse ühe aasta jooksul (oktoobri lõpust oktoobri lõpuni) ilmunud parima arvustuse või ülevaate eest eesti keeles ilmunud kirjandusteos(t)e kohta. Žüriis olid tänavu Hanna Linda Korp, Pille-Riin Larm, Brita Melts, Indrek Mesikepp ja Kajar Pruul. Auhinnasumma 2000 eurot pärineb Eesti Kultuurkapitalilt.

Varem on sama auhinna pälvinud Johanna Ross ja Hasso Krull.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles